REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija
PRIĖMIMO DOKUMENTAI

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Aktualūs Zarasų rajono savivaldybės kontaktai karo pabėgėliams iš Ukrainos


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Priešmokyklinukai ir „Zuikis Puikis“ Skaityti plačiau...
Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka ugdydama toleranciją tęsia 2020 m. pradėtą programą „Biblioteka visiems“.
Rugsėjo 13 d. Vaikų literatūros skyriuje pirmą sykį šiais mokslo metais apsilankė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinės C grupės ugdytiniai su pedagogėmis. Jie dalyvavo sensoriniuose skaitymuose. Šių skaitymų tikslas – taikant įvairias vizualines, taktilines, garsines ir kitokias sensorines priemones bei pasitelkus pojūčius – regą, klausą, lytėjimą, uoslę ir skonį perteikti teksto prasmę taip, kad vaikas lengviau gebėtų suprasti pasakojimą.
Vaikams buvo pristatytas lietuvių poeto Eduardo Mieželaičio kūrinys „Zuikis Puikis“ ir visi lankytojai pakviesti aktyviai dalyvauti skaityme. Dalyviai klausėsi teksto ir atliko praktines užduotis – sodino girią, maudė Zuikį Puikį, kopūsto lapą nusilaužė, linksminosi su laputaite, mokykloje skaičiavo ir galiausiai raitė dvejetukus.
Renginio pabaigoje kiekvienas dalyvis pasipuošė po Zuikį Puikį.
Reflektuodami dalinosi įspūdžiais. Vieniems labai patiko sodinti girią, kitiems – puošti zuikučius. Atsisveikino džiaugdamiesi apsilankymu bibliotekoje ir kitokia pažintimi su „Zuikiu Puikiu“.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Nijolės Pilac
Kvietimas Skaityti plačiau...

Rugsėjo 1- osios šventė Skaityti plačiau...
Į Mokslo ir žinių dienos šventę Zarasų “Santarvės” pradinėje mokykloje varpelis pakvietė per 370 mokinukų ir gausų būrį juos lydinčių tėvelių ir globėjų. Šventės dalyviai vieningai sugiedojo Tautinę giesmę. Susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė Daiva Šileikienė. Šiltus šventinius sveikinimo žodžius tarė atvykę svečiai: Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė, Utenos apskrities vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigalienė. Nuotaikingomis dainelėmis visus nudžiugino trečiokės Laura, Lėja ir muzikos mokytoja Diana. Šventiškai nusiteikę mokytojai pakvietė mokinukus ir jų tėvelius į pirmąją pamoką.


Nijolė Ragauskienė
informacija dėl šventės Skaityti plačiau...
informacija dėl Salako sk.šventės Skaityti plačiau...
Vasarą atrask KITOKIAS knygas bibliotekoje Skaityti plačiau...
Tradicinę klasikinę popierinę knygą su viršeliais ir vartomais lapais žino visi, o apie ritininę
(myriorama - graikų k. myrias „dešimt tūkstančių“ + horama „reginys“) knygą ar knygiukus yra
girdėjęs tikrai ne kiekvienas. Bet apie tai ir dar daug ką įdomaus galima sužinoti apsilankius
bibliotekoje.
Birželio 27 dieną Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos stovyklautojai apie KITOKIAS knygas,
apie didįjį Lietuvos kunigaikštį Gediminą ir Vilniaus miesto atsiradimą prieš 700 metų išgirdo,
prisiminė, pamatė Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.
Išklausę bibliotekininkės pasakojamą legendą „Gedimino sapnas“ suko ritininę knygą „Vilniaus
gimimas vaikų iliustracijose“, apžiūrėdami pagal šią legendą vaikų nupieštus piešinius. Sukti
ritininę knygą patiko visiems. Po pažinties su šia knyga lankytojai kūrybinėse dirbtuvėse „Kuriame
knygiukus“ kūrė piešinėlių knygiukus. Spalvino, sugalvojo ir užrašė pavadinimus, papuošė
kaspinėliais, užrašė sukūrimo vietą ir datą. Klausinėjo ar galės savo knygiukus neštis namo.
Apsidžiaugė sužinoję, kad galės parsinešę pradžiuginti tėvelius.
Po kūrybinės veiklos dar spėjo interaktyviu dviračiu pakeliauti, pažaisti Žaidimų kambaryje. Ko dar
nespėjo išbandyti tai padarys kito apsilankymo metu.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Vitos Juškėnienės
Vasara su knyga ir literatūros personažais Skaityti plačiau...
Pasibaigus mokslo metams vaikų draugystė su knyga tęsiasi, bet jau tai vyksta KITAIP.
Birželio 13 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje apsilankė gausus būrys vaikų – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos stovyklos „Vasaros aikštelė“ lankytojų. Antrųjų ir trečiųjų klasių moksleiviams, atlydėtiems mokytojų – Janinos, Reginos, Laimos ir Alinos bibliotekininkė papasakojo apie visoje Lietuvoje organizuojamą tradicinį skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“, jo šių metų temas. Paaiškino, kad nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d. vykstančiu skaitymo iššūkiu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra ir skaitymu. Kad vaikai, paaugliai ir moksleiviai gali registruotis https://vasarasuknyga.lt/, įveikti iššūkį, dalyvauti loterijoje ir laimėti puikių prizų.
Lankytojai vieną užduotį jau įveikė – klausėsi bibliotekininkės skaitomo ekranizuoto literatūros kūrinio Hans Christian Andersen pasakos „Coliukė“. Išsiaiškino kas yra colis ir kiek centimetrų jo ilgis. Atidžiai apžiūrėję kūrinio iliustracijas skirstėsi į „Pirmųjų“ ir „Antrųjų“ komandas ir varžėsi žaisdami interaktyvų žaidimą „Paveikslėlių iliustracijos“. Po beveik draugiškų varžybų, „Pirmųjų“ komanda surinko tik 2 taškais daugiau, vyko kūrybinės dirbtuvės. Dalyviai trumpam tapo iliustratoriais. Kaip jiems sekėsi pamatysite nuotraukose.
Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ tęsiasi. Kviečiame dalyvauti!

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Agotos Beniulytės ir autorės
VASAROS AIKŠTELĖ 23 Skaityti plačiau...
Birželio 13 -16 d. vyko stovyklėlės veikla „Vasaros aikštelė-23“ .Veiklos tikslas - ugdyti pilietiškumą, socialinį veiklumą. Dalyvavo per 140 mokinių. Mokiniai sužinojo kaip kuriami paveikslai apie kuriuos papasakojo menininkė Inga Vaitkevičienė,..Mokiniai iš arčiau susipažino su menininkės kasdienybe ieškant kūrybinio įkvėpimo. Priešgaisrinės apsaugos tarnybos ekipažas pravedė edukaciją apie saugų elgesį prie vandens. Stovyklautojai turėjo naudingą patirtį susipažinti su priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dirbančių specialistų darbu, ką turi išmanyti ir mokėti “gaisrininkai”. Zarasų šaulių 7 kuopos „Vytis“ Jaunieji šauliai, kuriems vadovauja Algirdas Guogis, pravedė edukacinius mokymus apie išgyvenimo ir karybos pagrindus, supažindino su patriotinėmis vertybėmis. Dalyvavo praktinėje veikloje maskuojantis, statant palapines, aktyviai dalyvavo estafetėje su kliūčių įveikimu. Tai neįkainuojama patirtis bendrauti su jaunaisiais šauliais, išgirsti jų patarimus, ką daryti norint tapti šauliu. 1a klasės mokiniai dalyvavo edukacijoje su VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro projektų vadovu, gidu Ramūnu Keršiu ,, Plaustu po Zaraso ežerą". Tai buvo maloni patirtis pamatyti Zarasų miestą iš ežero pusės, išgirsti dar negirdėtų istorijų apie Zaraso ežero salą ir sužinoti, kas tai yra gido profesija Mokytojai su savo klasės mokiniais džiaugėsi veikla prie ežero, daug sportavo, dalyvavo miesto bibliotekos organizuojamose edukacinėse veiklose, 4c klasės keliavo į klasioko Jurgio sodybą, nakvojo palapinėse, keliavo prie Švento ežero, vakarojo mokykloje. Laikas stovykloje prabėgo labai greitai… Vasara jau įsibėgėjo kviesdama pailsėti, patirti mielų įspūdžių. O norinčius pratęsti stovyklavimo įspūdžius lauks liepos mėnesio stovyklą, į kurią jau registruojasi nekantraujantys….

Nijolė Ragauskienė
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos
direktoriaus pavaduotoja ugdymui
PROJEKTAS „ŠOK Į TĖVŲ KLUMPES“ Skaityti plačiau...
Zarasų “Santarvės” pradinės mokyklos mokinukai aktyviai dalyvavo respublikiniame projekte „Šok į tėvų klumpes“. Projekto tikslas – susipažinti su tėvelių, senelių darbovietėmis ir profesijomis. Projekte dalyvavo per 380 mokinių.
Priešmokyklinės A grupės mokinukai lankėsi manikiūro salone. Nes ten nagų grožiu rūpinasi Vytuko mama Agnė. Mergaitėms ir berniukams labai buvo įdomu pamatyti, kaip atliekamas manikiūras, kaip sterilizuojami įrankiai, kiek laiko reikia sėdėti, kad nagučiai taptų dailūs. Specialistė papasakojo,kaip reikia prižiūrėti ir rūpintis rankų grožiu ir sveikata. Kaip sterelizuojmi įrankiai….
Priešmokyklinė B grupės, 2c, 2d mokiniai lankėsi Visuomeninės sveikatos biure. Ten dirba Aušrinės močiutė Janina Elijos močiūtė Daiva. Vaikai dalyvavo pamokėlėje apie mediciną. Visuomenės sveikatos biuro tikslas – saugoti ir stiprinti mokinių sveikatą, vykdyti mokinių sveikatos būklės stebėseną, užtikrinti sveikatos priežiūros kokybę, kuriant sveiką aplinką mokykloje.
<...>Nijolė Ragauskienė
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos
direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Mokslo metų baigimo šventė 1-3 klasėse Skaityti plačiau...
Birželio 7 dieną vidinis mokyklos kiemelis klegėjo nuo linksmų mokinių balsų ir linksmos vasariškos muzikos. Nuotaika puiki, nes 71 pirmokas , 86 antrokai, 68 trečiokai sėkmingai baigė savo klasės mokymosi programą ir 225 mokiniai perkeliami į aukštesnę klasę. Mokyklos solistai ir choras „Šypsenėlės“ darniai prisijungė nuotaikingomis dainelėmis prie mokyklos direktorės Daivos Šileikienės šventinio sveikinimo ir Padėkų už labai gerą mokymąsi įteikimo mokiniams: 1a kl. : Smiltei Andrijauskaitei, Akvilei Bajorovai, Kirilui Gadžijevui, Eli Kasakovskytei, Eitvilei Maigytei, Milai Makejevai, Migailei Paurytei, Gustei Padvilikytei, Gabrielei Raudeliūnaitei, Lukai Trapnauskaitei, Domui Vaikučiui. ( Mokytoja Dalia Kukonenko).
1b kl: Nojui Juškėnui, Emilijai Eglitytei, Matui Stunžėnui, Silvijai Kokankaitei, Gabijai Paskačiūtei, Viktorijai Mierkytei, Ernestui Šakaliui. ( Mokytoja Birutė Veličkienė).
1c kl.: Adrianai Andriuškevičiūtei, Kiril Čirkov, Laisvai Mikutavičiūtei, Jorigiui Dumbravai, Lukrecijai Gimbutytei, Semion Kostygov, Žemynai Vitaitei, Domui Kuliui, Eligijui Lukošiūnui, Danieliui Malinauskui, Domantui Pulokui, Mariui Ragaišiui. (Mokytoja Irena Sabaliauskienė).
2a kl. Juliui Černauskui. (Mokytoja Janina Trimonienė).
2b kl.: Sofijai Čirkovai, Kamilei Zemlianicynai, Kirai Ovčinikovai, Augustei Bičiuchinai Zubovai.(MokytojaDaliaBūgienė). 2c kl.: Elzei Banytei, Ramiliui Dobrovolskiui, Laurai Pužaitei, Adomui Cibulskiui, Martynui Biveiniui, Danielei Širvinskaitei, Dominykui Komkai. (Mokytoja Regina Gecevičienė). 2d kl.: Milanai Traškinai, Mariui Gilbrantui, Bellai Aleksandriai Ivanovai. (Mokytoja Galina Razmanavičienė).
3a kl.: Smiltei Cikanaitei, Martynui Stankevičiui, Lukai Novičenko. (Mokytoja Inga Vainiūnienė). 3b kl.: Brigitai Chažauskaitei, Elzei Lukošiūnaitei, Emilei Maldauskaitei, Elingai Mažeikaitei, Austėjai Uoselytei. (Mokytoja Alina Guntulienė). 3c kl.: Smiltei Guiskaitei, Milai Kaveckaitei, Danieliui Skeiriui. ( Mokytoja Laima Zibolienė).
Zarasų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus padėkos raštai už puikius rezultatus matematikos olimpiadoje ir raštingumo konkurse įteikti: Martynui Stankevičiui (3a kl.), Emiliui Kuliui (3a kl), Smiltei Cikanaitei (3a kl.), Kornelijai Mikalauskaitei (3a kl.) Austėjai Uoselytei (3b kl.), Emilei Maldauskaitei(3bkl.), Smiltei Guiskaitei (3c kl.).
Džiaugiamės ir nuoširdžiai dėkojame už prasmingą ir rūpestingą bendradarbiavimą mokytojoms, mokinių tėveliams, mokyklos švietimo pagalbos specialistams, mokinio padėjėjoms. Atsakingas ir kruopštus kiekvienos dienos darbas įgalina pasiekti sėkmę, džiaugtis augančių mokinių pasiekimais.

N. Ragauskienė
Ketvirtų klasių mokinių mokyklos baigimo šventė Skaityti plačiau...
Birželio 6 d. į savo atsisveikinimo su mokykla šventę pakvietė 4 b kl. mokiniai ir jų mokytoja Danutė Tumalovičienė. Šventinėje mokinių kompozicijoje skambėjo jausmingi žodžiai, dainos, grojo šeimos instrumentinis trio, skambėjo dūdelių orkestro kūriniai... Paruošti laiveliai jau kėlė bures ir 22 mokiniai sėkmingai užbaigę pradinės mokyklos 4 metų kursą pasiruošė keliauti į Pauliaus Širvio progimnaziją. Mokyklos direktorė sveikino mokinius ir dėkojo už aktyvią veiklą pamokų ir užklasinėje veikloje. Už labai gerą mokymąsi padėkos raštai įteikti Dagnei Bulyginaitei, Kostui Dainiui, Jarūnei Guogytei, Vėjūnei Kazlauskaitei, Pauliui Kuliui, Rugilei Rybakovaitei, Kajui Budrevičiui. Zarasų rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus padėkos raštai už puikius rezultatus matematikos olimpiadoje ir raštingumo konkurse įteikti Dagnei Bulyginaitei, Kostui Dainiui, Jarūnei Guogytei. Mokyklos Nominacija skirta Dagnei Bulyginaitei
4 d klasės mokiniai su mokykla atsisveikino savo mieloje klasėje. Šventė šeimyninėje aplinkoje apjungė klasės mokinius ir tėvelius. Nuoširdūs prisiminimai apie keturis pradinėje mokykloje praleistus metus leido pasikartoti linksmiems, gal kartais labai rimtiems, netikėtiems jausmams. Šįkart reikėjo stebėtis ir džiaugtis užaugusiais mažaisiais abiturientais. Klasės vadovė Sigita Paradnikienė nuoširdžiai džiaugėsi savo 21 auklėtiniu sėkmingai baigusiu pradinę mokyklą. Mokyklos direktorė už labai gerą mokymąsi ir mokyklos Nominaciją įteikė Emilijai Merkytei. Nuoširdi padėka visiems ketvirtokams už nuoširdumą, darbštumą, linksmumą, aktyvų dalyvavimą mokyklos ir klasės renginiuose, už pagalbą rengiant mokyklos renginius.
<...>

N. Ragauskienė