REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija
PRIĖMIMO DOKUMENTAI

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Aktualūs Zarasų rajono savivaldybės kontaktai karo pabėgėliams iš Ukrainos


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Sužinojo kaip gimsta iliustracijos Skaityti plačiau...
Rugsėjo 28 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko kūrybinės dirbtuvės „Kaip gimsta iliustracijos“ ir dailininko Vlado Žiliaus iliustracijų parodos „Mano ženklai“ atidarymas.
Renginį vedė Vilniaus universiteto filologijos fakulteto dėstytoja, knygų leidėja ir vertėja, edukatorė Rasa Bačiulienė. Bibliotekos fonduose rasite knygas: „Vilko ašara“, „Jei su lapėm prasidėsi...“, „Kol gyveni, tol ir mokaisi“, „Kol gyveni, tol ir mokaisi = Вік живи – вік учись“, „Kol gyveni, tol ir mokaisi = Man lærer så længe man lever“, „Kol gyveni, tol ir mokaisi = Live and learn“, „Gimnazistė“, „Paukščio snape – žmogaus delne“ ir dar daug kitų šios autorės leidinių.
Renginyje dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV b klasės moksleiviai su mokytoja Alina Guntuliene. Dalyviai sužinojo kaip kuriamos iliustracijos. Kad iliustravimo būdas, kai piešinys kuriamas pieštuku, plunksna, anglimi, tušu arba jo atvirkščias vaizdas ėsdinamas chemikalais medžio, metalo, linoleumo ar akmens plokštėse, nuo kurių spausdinami grafikos lakštai vadinamas grafika. Išgirdo pasakojimą apie dailininko Vlado Žiliaus iliustravimo ypatumus.
Edukatorė R. Bačiulienė dalyviams paskaitė lietuvių poetės Aldonos Puišytės nuotaikingą eilėraštį apie girių gyventojus gnomus ir pakvietė išgirstą tekstą iliustruoti taikant grafikos techniką. Moksleiviai susikaupę ir pasitelkę vaizduotę kūrė iliustracijas pieštukais. Pripiešė visko – mažų ir didelių eglių, kai kurie net eglyną, nykštuką ant kelmo lyg ant sosto, rūkstantį dūmą, žvaigždes... Nupiešę išsirinko po vieną spalvotą pieštuką ir paryškino išsirinktą detalę ar kelias detales tik viena spalva. Galiausiai vyko kūrinių apžiūra ir vertinimas, o dalyviai tapo vertintojais. Eidami ratu apžiūrėjo ant stalo sudėtus piešinius ir ant labiausiai patikusio padėjo savo pieštuką-balsą. Trijų piešinių autorius, gavusius daugiausiai pieštukų-balsų edukatorė apdovanojo įvairiais prizais.
Moksleiviai patyrė kaip tekstas virsta iliustracija, o mokykloje surengs savo grafikos kūrinių parodą.
Bibliotekos lankytojus kviečiame aplankyti Vaikų literatūros skyriuje edukacinėje erdvėje eksponuojamą dailininko Vlado Žiliaus grafikos kūrinių parodą „Mano ženklai“ iki spalio 26 d.
Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Zina Černovienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotr. N. Pilac
Solidarumo bėgimas Skaityti plačiau...
Rugsėjo 22 d. „Santarvės“ pradinės mokyklos mokiniai dalyvavo dešimtajame organizacijos „Gelbėkit vaikus“ inicijuotame Solidarumo bėgime, kuris vyko Zaraso ežero saloje. Sportinę bėgimo šventę dalyviai pradėjo bendra mankšta, kurią vedė anglų kalbos mokytoja Jurgita. Bėgimo veikla buvo tęsiama kiekvienos klasės pasirinktoje salos erdvėje. Mokiniai pasirinko jiems tinkamą nuotolį, kurį įveikę dar žaidė judriuosius žaidimus, keliavo pasirinktu maršrutu tyrinėdami vietovę, augalus... Diena buvo labai vasariška, nuotaika puiki.... Smagu, kad mokyklos mokiniai solidariai prisidėjo prie iniciatyvos surinktą paramą skirti sunkumus patiriančioms bei pagalbos stokojančioms šeimoms bei vaikams.
Solidarumo bėgimą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija.
10-uoju Solidarumo bėgimu buvo siekiame šių tikslų:
• Bendrystė ir solidarumas kitų atžvilgiu;
• Parama ir pagalba silpnesniems;
• Emocinės ir fizinės sveikatos stiprinimas.
Lėšos už nubėgtus solidarumo kilometrus buvo renkamos Lietuvos ir Ukrainos vaikų gerovei užtikrinti. Mūsų mokyklos mokiniai surinko:598 eurus. Dalis surinktos sumos bus skirta mūsų mokyklos mokinių šeimoms, kurios stokoja paramos.
Ačiū mokytojoms ir mokiniams bei jų tėveliams už Jūsų aktyvų solidarumą ir vienybę!

Nijolė Ragauskienė
Priešmokyklinukams apie pojūčius ir biblioteką Skaityti plačiau...
Saulėtą penktadienio rytą į Zarasų rajono savivaldybės viešąją biblioteką sugūžėjo šypsenomis pasipuošusių vaikučių būrys. Tai – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinukai su mokytoja Larija Savičenko.
Lankytojai vienas kitą pralenkdami pasakojo, kad bibliotekoje jau lankėsi su darželio auklėtoja, su tėveliais. Tačiau su klase ir pirmąja mokytoja atkeliavo pirmą sykį.
Sužinoję, kad pirmiausia susipažins su literatūros kūrinio personažu Leonu ir kartu su juo leisis į paslaptingą pojūčių ir nuotykių kelionę, pasiruošė susėsdami ratuku. Vaikai išgirdo istoriją pamatydami, išgirsdami, pajausdami, paliesdami ir paragaudami. Klausydamiesi ir žaisdami vaikai padėjo personažui tapti drąsiu. Reflektuodami pasidalijo įspūdžiais ir patirtimis.
Priminkę sausainių iš plastilino pasivaišino kiškio Leono iškeptais sausainiais.
Dalyvaudami istorijos skaityme tapo drąsiais, tai nepabūgo apsilankyti aukščiausiose bibliotekos priestato erdvėse. Iš apžvalgos aikštelės ant bibliotekos priestato stogo žvalgėsi į Zarasaitį. Įsitikino kaip smagu pasisupti su draugais susėdus ant sūpuoklių lauko skaitykloje „Dvylika kėdžių“. O nuo saulės galima pasislėpti po skėčiu.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos N. Pilac
Sensoriniai skaitymai, Leonas ir Karlsonas Skaityti plačiau...
Vasariškai saulėtą rugsėjo 15-osios rytą Zarasų viešojoje bibliotekoje apsilankė jauniausieji Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ugdytiniai – priešmokyklinukai.
Mažieji su mokytoja Rasa Dičiūniene dalyvavo edukacinėje veikloje „Sensoriniai skaitymai „Kaip kiškis mokėsi drąsos“. Dalyviai susipažino su britų rašytojos Nicola Kinnear parašyta istorija apie kiškį Leoną aktyviai dalyvaudami įvairiose veiklose. Jie klausėsi istorijos ir darė viską ką darė personažas Leonas – laistė gėles, valė dulkes, kepė sausainius. Kartu su galiausiai įsidrąsinusiu personažu ištrepsėjo į lauką. Kartu su Leonu gelbėjo jo draugę Luną.
Dalyviai ne tik išbandė įvairius pojūčius – klausėsi miško garsų, grožėjosi vaizdais, stebėjo povandeninį pasaulį, pajuto ledinį upės vandens šaltį, vėjo dvelksmą. Jie suprato ir įsitiko, kad noras išgelbėti draugą yra didesnis už didžiausią baimę.
Reflektuodami pasidalijo savo patirtimis.
Pasivaišinę kūrinio personažo Leono keptais sausainiais aplankė pačias aukščiausias bibliotekos erdves, kurios patiktų ir švedų rašytojos Astrid Lindgren sukurtam personažui Karlsonui.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos N. Pilac, D. Merkio ir aut.
„Grybadienis“ Luodžio ežero pakrantėje Skaityti plačiau...
Norint pažinti tolimąjį Pasaulį, turime pradėti nuo artimiausios savo aplinkos. Gražutės RP lankytojų centro administratorės Aušros kvietimu, visi Salako ugdymo skyriaus mokinukai rugsėjo 15-ąją sugužėjo į Gražutės RP lankytojų centrą. Nuo čia ir prasidėjo integruota dienos veikla. Vaikus pasitiko nenuilstanti, vis dar lankytojus pasitinkanti, ilgametė mokytoja, „Jūrų muziejaus“ įkūrėja Vida Žilinskienė. Tačiau šį kartą pamokėlė buvo ne apie nepažįstamas jūras ir jų gyvūnų įvairovę, o apie visų pamėgtą, nuostabųjį „mūsiškį“ Luodį. Išgirdome legendą apie ežero dugne nuskendusį varpą, sužinojome apie ežere gyvenančias žuvis, moliuskus.
Kita, didžioji dienos dalis, prabėgo Luodžio ežero pakrantėje. Čia pagrindinė Mokytoja buvo jau pati Gamta: jos gėrybės, grožybės, įvairenybės. Administratorė Aušra papasakojo daugybę sakmių, legendų apie gretimus ežerus, miškų fėjas, medžius. Rinkome įvairias žoleles, dar esančius laukų žiedelius, pušų pumpurus, mokėmės jas tarsi rūšiuoti- kas tinka arbatai, kokia žolelė nuo kokios ligos. Pažinome rastus grybus. Klausėmės vėjo, miško, ežero “melodijų“. Žaidėme žaidimus. Stebėjome ežero pakrantės augalus, vandenyje ieškojome moliuskų.
O tuo metu ant laužo virė žolelių arbata: kvapni ir labai skani. O skani ji dar ir dėl to, kad žolelės arbatai buvo surinktos pačių vaikučių. „Grybadienis“ pavyko! Ačiū Gražutės RP ir lankytojų centro darbuotojams už bendradarbiavimą. Ačiū ir Mokytojai Gamtai už puikią, saulėtą dieną!

Mokytoja Reda Putrimaitė
Gyvasis paveldas ir jo kūrėjai Skaityti plačiau...
Rugsėjo 14 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka organizavo renginį „Ką pasakoja kryžiai ir stogastulpiai“, skirtą jau tris dešimtmečius Lietuvoje vykstančioms Europos paveldo dienoms paminėti.
Europos paveldo dienos – tai kiekvieną rugsėjį vykstantys nemokami kultūros paveldo pažinimui skirti renginiai visoje Lietuvoje, kviečiantys tyrinėti ir atrasti mūsų kasdienėje aplinkoje esantį dar mūsų nepažintą kultūros paveldą. Rugsėjo 8-17 dienomis vykstančio renginio organizatorius Kultūros paveldo departamentas prie Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos. Šių metų renginio tema „Gyvasis paveldas: meistriškumo laboratorija“ – norima atkreipti dėmesį į paveldo kūrėjus, meistrišką.
Pažintiniame pasivaikščiojime ir kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV A klasės moksleiviai ir mokytoja Inga Vainiūnienė. Dalyviai aplankė Zarasų švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios šventoriuje stovintį kryžių tremtiniams „Ir širdyse mes nepalikom tavęs, Lietuva“.
Jo autorius Jonas Tvardauskas, gimęs 1938 m. sausio 1 d. Eikotiškio kaime Zarasų rajone. Būsimasis tautodailininkas, skulptorius, medžio drožėjas baigęs Degučių septynmetę mokyklą tęsė mokslą Utenoje. 1963 m. Kauno Stepo Žuko taikomosios dailės technikume įgijo dailininko apipavidalintojo specialybę. 1963-1966 m. dirbo Zarasų internatinės ir Degučių aštuonmetės mokyklos mokytoju. Išvykęs į Panevėžį dirbo suvenyrų gamybos įmonėje „Tulpė“, gyvendamas Anykščiuose – „Minijos“ meistru. 2007 m. jam suteiktas liaudies kūrėjo statusas. Kūrė koplytstulpius, stogastulpius, pano, skulptūras, rodykles. Mirė 1990 m. liepos 1 d.
Po pažintinio pasivaikščiojimo moksleiviai bibliotekoje vartydami meno albumus susipažino su medžio skulptūromis, kryžiais, stogastulpiais, namų apyvokos baldais, įrankiais sukurtais Zarasų krašto ir kitų regionų kūrėjų. Kūrybinėse dirbtuvėse „Meistriškumo laboratorija“ piešdami kūrė įvairius kūrinius taikydami matytus raštų motyvus, įvairias detales. Sukurti piešiniai eksponuoti parodoje „Paveldo laboratorijos eksperimentai“.
Viktorinos apie paveldo kūrėjus laimėtoju tapo Danilas.
Europos paveldo dienoms skirtas renginys puiki proga susipažinti su krašto kultūros paveldu.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos N. Pilac ir aut.
Priešmokyklinukai ir „Zuikis Puikis“ Skaityti plačiau...
Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka ugdydama toleranciją tęsia 2020 m. pradėtą programą „Biblioteka visiems“.
Rugsėjo 13 d. Vaikų literatūros skyriuje pirmą sykį šiais mokslo metais apsilankė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinės C grupės ugdytiniai su pedagogėmis. Jie dalyvavo sensoriniuose skaitymuose. Šių skaitymų tikslas – taikant įvairias vizualines, taktilines, garsines ir kitokias sensorines priemones bei pasitelkus pojūčius – regą, klausą, lytėjimą, uoslę ir skonį perteikti teksto prasmę taip, kad vaikas lengviau gebėtų suprasti pasakojimą.
Vaikams buvo pristatytas lietuvių poeto Eduardo Mieželaičio kūrinys „Zuikis Puikis“ ir visi lankytojai pakviesti aktyviai dalyvauti skaityme. Dalyviai klausėsi teksto ir atliko praktines užduotis – sodino girią, maudė Zuikį Puikį, kopūsto lapą nusilaužė, linksminosi su laputaite, mokykloje skaičiavo ir galiausiai raitė dvejetukus.
Renginio pabaigoje kiekvienas dalyvis pasipuošė po Zuikį Puikį.
Reflektuodami dalinosi įspūdžiais. Vieniems labai patiko sodinti girią, kitiems – puošti zuikučius. Atsisveikino džiaugdamiesi apsilankymu bibliotekoje ir kitokia pažintimi su „Zuikiu Puikiu“.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Nijolės Pilac
Kvietimas Skaityti plačiau...

Rugsėjo 1- osios šventė Skaityti plačiau...
Į Mokslo ir žinių dienos šventę Zarasų “Santarvės” pradinėje mokykloje varpelis pakvietė per 370 mokinukų ir gausų būrį juos lydinčių tėvelių ir globėjų. Šventės dalyviai vieningai sugiedojo Tautinę giesmę. Susirinkusius pasveikino mokyklos direktorė Daiva Šileikienė. Šiltus šventinius sveikinimo žodžius tarė atvykę svečiai: Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė, Utenos apskrities vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigalienė. Nuotaikingomis dainelėmis visus nudžiugino trečiokės Laura, Lėja ir muzikos mokytoja Diana. Šventiškai nusiteikę mokytojai pakvietė mokinukus ir jų tėvelius į pirmąją pamoką.


Nijolė Ragauskienė
informacija dėl šventės Skaityti plačiau...
informacija dėl Salako sk.šventės Skaityti plačiau...