REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija
PRIĖMIMO DOKUMENTAI

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Aktualūs Zarasų rajono savivaldybės kontaktai karo pabėgėliams iš Ukrainos


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Kvadrato varžybos Skaityti plačiau...
Lapkričio mėn. 24 d. „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtų klasių mokinių komanda dalyvavo zoninėse kvadrato varžybose, kurios vyko Rokiškio Senamiesčio progimnazijoje. Po atkaklių rungtynių mūsų mokyklos komanda užėmė trečią vietą. Nuoširdžiai sveikiname sportininkus! Džiaugiamės ir dėkojame komandos vadovei mokytojai Ingai Vainiūnienei ir ketvirtų klasių mokytojoms Alinai Guntulienei, Laimai Zibolienei už atsakingą mokinių pasiruošimą varžyboms. Linkime sėkmingų laimėjimų artėjančiose „Drąsūs, stiprūs varžybose“!N. Ragauskienė
Tarptautinė nerūkymo diena Skaityti plačiau...
Norime priminti, kad lapkričio 16 diena yra minima, kaip Tarptautinė nerūkymo diena. Džiaugiamės, kad būtent šia proga Zarasų „Santarvės‘ pradinėje mokykloje buvo pravestos pamokėlės 3- 4 klasių moksleiviams. Pamokėles vedė socialinė pedagogė Mariana Dvelienė ir Visuomenės sveikatos specialistė Janina Pikauskienė. Jos su mokiniais dalinosi informacija apie rūkymo keliamą grėsmę žmogaus organizmui. Taip pat socialinė pedagogė ir sveikatos specialistė filmuku pagalba plačiai papasakojo, kaip ir kokios kenksmingos medžiagos patenka į žmogaus organizmą rūkymo metu ir kokią įtaką jos turi nusėsdamos bei pasilikdamos žmogaus organizme tolesniam laikui.
Nepamiršome pakalbėti ir apie pasyvų rūkymą, kuris daugeliui atrodo visiškai nekenksmingas. Džiugu paminėti, jog vaikučiai labai noriai dalyvavo pamokėlėse, piešė piešinius, entuziastingai atsakinėjo į klausimus, nepabūgo dalintis savo nuomonėmis ir sukauptomis žiniomis apie rūkymo žalą.
Na, o finale, vaikų džiaugsmo užtvirtinimui, jiems buvo išdalintos saldžios mini dovanėlės.


Parengė socialinė pedagogė
Mariana Dvelienė
TOLERANCIJOS ŽIBINTAS Skaityti plačiau...
Lapkričio 16 d. Zarasų Santarvės pradinės mokyklos mokiniai prisidėjo prie pilietinės iniciatyvos "Tolerancijos žibintas". Šių metų simbolis – Tolerancijos žibintas, skirtas nešti šviesą, gėrį, mandagumą ir pakantumą. Mokiniai kartu su savo mokytojomis kūrė Tolerancijos žibintus iš popieriaus, stiklo ir kitų medžiagų, dirbo grupėse, kur akcentavo žibintą kaip atnešantį šviesą ir nugalintį blogį ir pagarbą kitiems. Pokalbių metu atkreiptas dėmesys į mūsų skirtumus ir panašumus, juk visi mes esame unikalūs. Kartais priimti vienas kito skirtybes gali būti sunku, tačiau visus mus vienija tai, jog norime būti išgirsti, pripažinti ir gerbiami. Pagamintais žibintais papuoštos mokyklos erdvės.

Dėkojame visiems, kurie kartu kūrė tolerantiškos mokyklos nuotaiką.Mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
4b klasės mokinys Ilja Bezubovas Skaityti plačiau...
4b klasės mokinys Ilja Bezubovas klasės draugams pristatė savo pirmąją sukurtą knygutę ,,Arčio istorija“, parašytą slapyvardžiu Ilja Gudrutis.Tai pasakojimas apie sode rastą mažą paukštelį Arčį, kuris dar nemokėjo skraidyti. Berniukas paukštelį priglaudė ir visi šeimos nariai juo rūpinosi. Gražiai aprašyta šuniuko ir kačiuko draugystė su paukšteliu... Kai paukštelis paaugo ir sustiprėjo, jis paliko savo globėjus ir išskrido su kitais paukščiais. Tačiau jų neužmiršo, grįždavo vis aplankyti , o vėliau dingo ir nebepasirodė.
Paklaustas draugų, kas paskatino jį parašyti šį pasakojimą, Ilja atsakė, kad jam patinka stebėti paukščius, girdėti jų balsus. Todėl ir atėjo mintis sukurti pasakojimą apie mažą varniuką.
Mes tikime, kad tai ne vienintelė Iljos parašyta knygutė. Ir lauksime dar įdomių istorijų. Sėkmės Iljai.
Mokytoja A. Guntulienė
4b klasė dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitėje Skaityti plačiau...
Lapkričio 15 d., vykstant Šiaurės šalių literatūros savaitei, 4b klasės mokiniai susirinko mokyklos bibliotekoje. Bibliotekininkės Alos Semionovos nuoširdi šypsena ir gerumas, žvakių šviesa, jauki ir įspūdinga aplinka maloniai nuteikė mokinius skaitomo kūrinio ,,Emilis iš Lionebergos“ klausymui. Susidomėjimas, atidus teksto sekimas įrodė, kad mokiniai gyveno veikėjų gyvenimu.
Mokiniai sužinojo, kad žymiausios švedų vaikų rašytojos Astrid Lindgren knyga ,,Emilis iš Lionebergos“ šiemet švenčia šešiasdešimtmetį. Taip pat juos nustebino tai, kad švedai patys pasidaro Kalėdinį kalendorių, jo neperka, kad eglutę puošia sausainiais, obuoliais ir dažnai Švedijos vėliavėlėmis.
Nuoširdžiai dėkojame bibliotekininkei Alai Semionovai už įdomiai pravestą skaitymo rytmetį ir vaišes.4b klasės mokiniai ir mokytoja.
Svečiuose kaimynai iš „Lakštingalos“ mokyklos Skaityti plačiau...
Lapkričio 16 d. minėjome Tolerancijos diena. Ta proga mokykla sulaukė svečių iš Lakštingalos mokyklos, kuri švenčia jaukų ir linksmą 55 metų gimtadienį. Mažieji mūsų bičiuliai buvo labai laukiami. Pasišviesdama Tolerancijos žibintu juos pasitiko pasakų personažų komanda: Karalienė, Zuikis Puikis, Alisa iš Stebuklų šalies, Burtininkas. Pasisveikinę su mokyklos šeimininkais darželinukai pasiskirstė grupėmis ir iškeliavo į klases – jų ten nekantriai laukė mokinukai su paruoštomis veiklomis. Sužinoti, kaip mokosi tikrieji mokiniai, kaimynams iš Lakštingalos buvo įdomu, gal šiek tiek ir nedrąsu. Bet tai tik trumpai... Greitai su klasės mokytojomis ir mokiniais pasinėrė į bendrą veiklą... Laikas pamokoje prabėgo nepastebimai... „Lakštingaliukai“ susirinko į sporto salę - jų ten laukė nuotaikingi pasakų personažai.. Skambant muzikai darželinukai sportavo ir išdykavo, šoko ir dainavo. Išsipildė jų svajonė – pasiausti erdvioje sporto salėje! Kokia gimtadienio šventė be staigmenos? O staigmena – balionų lietus... Greitai prabėgo laikas mokykloje... Atsisveikindami jau nekantriai ėmėme laukti naujo susitikimo...

N.Ragauskienė
SLAPTAS LĖLIŲ GYVENIMAS Skaityti plačiau...
(rež. Milda Mačiulytė)
Lapkričio 15 d. „Santarvės“ pradinės mokyklos moksleiviai keliavo į Zarasų kultūros centrą, kuriame žiūrėjo Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklį „Slaptas lėlių gyvenimas“, .„Slaptas lėlių gyvenimas“ – tai Kauno valstybinio lėlių teatro 65-erių metų kūrybinio kelio šventė. Šio vaidinimo metu mokiniai ne tik pamatė, kaip atrodo spektaklio kūrimo procesas, bet ir galėjo išvysti veikiančias jau nebevaidinamų spektaklių autentiškas lėles, kurias su džiaugsmu daugelis prisimena dar ir šiandien: Mėlynąjį Šunytį, Pinokį, Linksmuosius Gaidžiukus, Juodąją vištą, Raudonkepuraitę ir Vilką. Vaikai sužinojo ką veikia teatro lėlės, kuomet pasibaigia spektaklis? Apie ką jos svajoja, ką jaučia likusios vienos? Kartu su lėlių teatro Meistru pravėrė paslaptingą uždangą ir persikėlė į tikrovę, kurioje gyvena lėlės: ten skamba muzika, netyla dainos, gausu nuotykių ir spalvos truputį ryškesnės. Labai patraukli pažintinė istorija apie teatro lėles, kurios nusprendė, kad joms nusibodo būti valdomoms kitų – aktorių-lėlininkų. Jos sukėlė maištą ir perėmė visą kūrybinį procesą į savo rankas. Tačiau, ar tikrai įmanoma sukurti gerą spektaklį nebendradarbiaujant su kitais? Juk vaidinimo pastatymas reikalauja daugybės skirtingų žinių ir bendros kūrybinės vizijos, kuria patikėtų visa komanda. Labai džiugu, kad aukšto aktorinio profesionalumo spektaklį mokiniai galėjo pamatyti panaudojant kultūros paso paslaugas.

N.Ragauskienė
Emilio iš Lionebergos gimtadienis artėjant Kalėdoms Skaityti plačiau...
Lapkričio 13-ąją prasidėjusi Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia jaukiai įsitaisyti prie žvakių liepsnelių ir keliauti skaitomos literatūros puslapiais kasmet susipažįstant vis su naujais šiaurės šalių rašytojų kūriniais ir jų personažais.
Savaitės tikslas – puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Šių metų skaitymų tema – „Kalėdos Šiaurės šalyse“.
Antradienį Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje organizuotoje skaitymo popietėje vaikams dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos II c klasės moksleiviai su mokytoja Irena Sabaliauskiene. Dalyviai susipažino su skaitymų, vykstančių jau trečią dešimtmetį Šiaurės šalyse ir Baltijos valstybėse prasme. Susipažino su vienos žymiausių pasaulyje švedų vaikų rašytojos Astrid Anna Emilia Lindgren legendiniu kūriniu „Emilis iš Lionebergos“, šiais metais švenčiančiu savo šešiasdešimtmetį. Klausydamiesi skaitomo kūrinio teksto išgirdo ne tik apie išdykėlio Emilio nuotykius, bet ir apie tai kaip kūrinyje aprašomas pasiruošimas artėjančioms Kalėdų šventėms.
Sužinoję, kad švedai turi tradiciją Kalėdų eglutes puošti sausainiais, obuoliais, blizgučiais ir dažnai Švedijos vėliavėlėmis, dalyviai taip pat nusprendė papuošti eglutę. Kiekvienas išsirinktos spalvos burbulą papuošė snaigėmis, žvaigždutėmis, Švedijos ir Lietuvos vėliavomis. Gal ir Lietuvos valstybės vėliavėlėmis puošti Kalėdų egles taps tradicija?!
Atidžiai klausę skaitomo teksto ir pasakojimo, ir pirmieji teisingai atsakę į klausimus „Kokį jubiliejų švenčia „Emilis iš Lionebergos?“ ir apie eglučių puošimą Švedijoje, Marius ir Dominykas paskatinti prizais.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos V. Juškėnienės ir aut.
Antrokų naujos patirtys bibliotekoje Skaityti plačiau...
Žiemišką spalio penktadienį Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje apsilankė „Santarvės“ pradinės mokyklos II b klasės mokinukai su mokytoja Birute Veličkiene. Lankytojai papasakojo kaip smagu buvo keliauti per baltą purų sniegą, pasimėtyti pirmojo sniego gniūžtėmis, pasidaryti asmenukę.
Pasidaliję įspūdžiais lankytojai susiskirstę komandomis pusvalandžiui tapo jaunaisiais konstruktoriais. Konstravo LQ – inovatyviais lavinamaisiais konstruktoriais, sukurtais remiantis Japonijos kultūra. Šie konstruktoriai atveria vaikams neribotas galimybes, tai ir patyrė lankytojai kurdami. Sukonstravo pieštukinę, karūną, apyrankę, kalaviją, skraidančius ir žeme riedančius objektus. Daugelis LQ konstruktoriais konstravo pirmą sykį.
Po integruotos technologijų pamokos kibo į dėliones. Po šios veiklos sekė judriosios. Vieni keliavo mindami interaktyvų dviratį ir aplankė dar neaplankytus objektus, dar neišvaikščiotas gatves, kiti rinko žvaigždutes šokdami pagal išsirinktą Just Dance choreografiją. Su draugais smagiai pasirungė žaisdami stalo futbolą, biliardą.
Atsisveikino džiaugdamiesi naujomis patirtimis, smagiai praleistu laiku bibliotekoje, bendryste su draugais.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
Šokam! Skaityti plačiau...
Vykusi praeitais mokslo metais tarptautinė vaikų draugystės iniciatyva „Matau tave 2022” labai patinka pradinukams, todėl dažnai ryte, prieš pamokas, pertraukų metu kaip alternatyvą mankštai mokiniai šoka šį šokį. O mėnesio pabaigoje susirenka visi norintys šokti į sporto sale ir draugiškai sušoka draugystės šokį. Šia iniciatyva paliudijama, kad visi esame skirtingi ir galime gerai sutarti, o šokis tikrai gali būti vienas iš draugystės būdų.
N. Ragauskienė
Kvadrato varžybos Skaityti plačiau...
Šią savaitę mokykloje vyko trečių ir ketvirtų klasių mokinių kvadrato varžybos. Vyko įtempti ir be galo daug energijos ir aistrų pareikalavę susitikimai tarp klasių. Klasių komandos išsirinko pačius drąsiausius kvadrato žaidėjus, kurie negailėjo jėgų ir ryžto kovodami už savo klasę. Sirgaliai draugiškai ir kovingai skandavo palaikymo skanduotes. Trečių klasių tarpe sėkmė labiau šypsojosi 3c kl., vienu tašku nusileido kovingoji 3b klasė, trečią vietą iškovojo 3d klasė, garbinga ketvirta vieta atiteko 3a klasei. Ketvirtų klasių tarpe pirmą vietą iškovojo 4a klasė, antroji vieta atiteko 4b klasė, trečiąją vietą po atkaklaus žaidimo iškovojo 4c klasė. Varžybų vyriausias teisėjas Arūnas Zavackas pasidžiaugė visų klasių sportišku elgesiu, draugišku palaikymu ir palinkėjo visiems mokiniams kuo dažniau rasti laiko aktyviai fizinei veiklai. Visoms komandoms buvo įteikti padėkos raštai.

N. Ragauskienė