REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija
PRIĖMIMO DOKUMENTAI

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis


1,2% parama mokyklai


Aktualūs Zarasų rajono savivaldybės kontaktai karo pabėgėliams iš Ukrainos


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
Šeimos diena Skaityti plačiau...
Pirmų klasių mokytojos Dalia Kukonenko ir Irena Sabaliauskienė pakvietė pirmų klasių mokinių tėvelius ir jų šeimos narius į nuotaikingą sportinį renginuką skirtą Šeimos dienai. Nudžiugino, kad labai gausiai ir aktyviai susirinko klasių šeimos nariai. Vieni buvo pasiryžę sportuoti, kiti palaikyti varžybų dalyvius. Mokytojų nuosekliai suplanuota veikla įtraukė beveik visus atvykusius. Sportavo ne tik mokiniai, jų tėveliai, broliai, sesės, bet ir močiutės. Nuošalyje neliko ir mokyklos direktorė Daiva Šileikienė. Šiltai pasveikinusi šeimos narius, direktorė taip pat noriai prisijungė prie dalyvių. Azartas ir emocijos laipsniškai pagavo žaidžiančius ir palaikytojus. Sporto salėje džiaugsmingi ir emocingi šūksniai, audringi plojimai skatino dalyvius pasistengti ir negailėti jėgų demonstruojant vikrumą ir greitį. O kas nugalėjo? Žinoma - Puiki Nuotaika ir Šiltas Draugiškumas, kuris dar labiau suartino mokinių šeimas.

Nijolė Ragauskienė
Pažymėjimai už plaukimo pamokas Skaityti plačiau...
Mūsų mokyklos keturios antrokų klasės dalyvvo projekte „Mokausi plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“. Į šį projektą pakvietė VšĮ Aukštaitijos plaukimo-triatlono Akademija, bendradarbiaudama su Lietuvos plaukimo federacijos ir informacijos biuru. Esam dėkingi, kad Zarasų rajono savivaldybė atsiliepė į šį kvietimą ir sudarė sąlygas, kad vieną kartą į savaitę antrokai mokyklinių autobusiuku keliautų į Visagino baseinus. Kelionės ir pusę plaukimo pamokų išlaidų pagal projekto sutartį padengė Zarasų savivaldybė. Tai didelis džiaugsmas vaikams ir ypatingas mokyklos dėkingumas už rūpestingą įndėlį į fizinį mokinių ugdymą. Projektą sudarė rudenio ir pavasario ciklai, kurie apėmė 16 savaičių. Profesionalūs treneriai labai kantriai ir atsakingai mokė antrokus taisyklingos plaukimo abėcėlės. Projekto pabaigoje mokiniai atliko savo įgytų gebėjimų testą ir įvertinti trimis pasiekimų lygiais. Džiugu, kad dešimt mokinių buvo įvertinti aukštesniuoju (žalios žvaigždutės) lygių. Kiti įvertinti raudonos ir geltonos žvaigždutės lygiais. Aukštaitijos plaukimo triatlono Akademijos vadovas Eugenijus Rakitinas atvyko į “Santarvės” pradinę mokyklą ir antrokams įteikė labai spalvingus pažymėjimus. Vaikai labai šiltai ir su dėkingumu atsiliepė apie plaukimo pamokas, apie keliavimą į autobusiuku Visagino baseinus. Nors pati pradžia mokiniams (ir mokinių tėveliams) ir mokytojams kėlė daug baimės, neaiškumo. Ne visi iš karto įveikė save ir ryžosi mokytis plaukti, … bet įveikė savo baimę ir mokėsi. Mokytojos tarė tik gražiausius žodžius už nuoširdų trenerių darbą. Tęsti plaukimo pamokas norėtų visi būsimi trečiokai. Padaryta labai graži, ypatingai svarbi ir labai prasminga pradžia siekiant, kad bent dalis vaikų mokėtų plaukti, augtų sveiki, atsakingi ir savarankiški.

Nijolė Ragauskienė
Saugaus eismo konkursas „Šviesoforas“ Skaityti plačiau...
Gegužės mėn. 25 d. mokyklos sporto salėje vyko I -IV klasių mokinių saugaus eismo konkursas „Šviesoforas“. Šio konkurso tikslas padėti vaikams suvokti eismo aplinką, joje egzistuojančią tvarką, kylančias grėsmes ir būdus, kaip eismo aplinkoje keliauti saugiai. Renginio vertinimo komisijoje dalyvavo: VPK Zarasų rajono policijos komisariato pareigūnai: Justina Ivanovskienė, Viktorija Melničiuk, Vilma Dūdėnienė, Olegas Gladyševas, Zarasų švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Jolanta Lašaitė, mokyklos logopedė Dalia Antanavičienė, soc. pedagogė Mariana Dvelienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Nijolė Ragauskienė, mokinio padėjėjos Viktorija Novodvorskienė, Viktorija Cvetkova, Judita Valkauskienė. Dalyvius nudžiugino policijos bičiulis šuo Amsis. Jis labai nuotaikingai pasveikino dalyvaujančius renginyje ir palinkėjo jiems kuo geriausios sėkmės. O dalyvavo net 14 komandų... Komandą sudarė penki mokiniai. Dalyviai atliko 5 teorines užduotis: turėjo atpažinti ir paaiškinti kelio ženklus, atsakyti į teorinius klausimus, paaiškinti situaciją makete, komandų kapitonai atliko jiems skirtas užduotis. Praktinės užduotys buvo atliekamos sankryžoje ir perėjoje. Tai buvo puiki galimybė pasitikrinti savo žinias, prisiminti saugaus elgesio taisykles, kurių privalome laikytis gatvėje ir kelyje. Sėkmingiausiai dalyvauti sekėsi 1b, 2a, 3b, 4b klasių komandoms. Pasibaigus konkursui visos komandos buvo apdovanotos Saugaus eismo konkurso “Šviesoforas” padėkos raštais, Zarasų policijos atminimo dovanėlėmis, o komandos nugalėtojos I – os vietos padėkos raštais. Nuoširdžiai dėkojame Zarasų policijos pareigūnams už nuoširdžią pagalbą pravedant konkursą ir rėmimą, Zarasų švietimo pagalbos tarnybos specialistams ir mokyklos darbuotojams už dalyvavimą vertinimo komisijoje ir užtikrinant mokinių saugumą konkurso metu.

Mariana Dvelienė
Nijolė Ragauskienė
Su vaikais apie draugystę ir liūdesį Skaityti plačiau...
Gegužės 25-osios rytą bibliotekoje apsilankė būrelis jauniausių Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ugdytinių – priešmokyklinukų grupė su mokytoja Jolanta Bagdonavičiene.
Smalsučiai bibliotekoje apsilankę po kelių mėnesių pertraukos įdėmiai apžiūrėjo visas parodėles edukacinėje erdvėje. Pasidžiaugę gražiais kūrinėliais pasiruošė valandėlei apie jausmus, žaidimų kambarį galės patikrinti vėliau.
Įdėmiai išklausę bibliotekininkės skaitomą istoriją apie katiną Oskarą Rumtumtugerį, pirmą sykį savo gyvenime pajutusį naują jausmą – džiaugsmą, susidraugavus su tulpe. Deja, po džiaugsmo katiną aplankė ir kitas jausmas – liūdesys, netekus draugės.
Reflektuodami klausytojai vardijo juos užplūdusius jausmus klausantis skaitomos istorijos. Žaisdami edukacinį stalo žaidimą „Šviesiuko emocijos“ spėliojo koks jausmas pavaizduotas kortelėje. Samprotavo apie tai kokie jausmai jiems malonesni, kokius jausmus teko patirti. Ką daryti, kad artimieji ir draugai jaustųsi gerai.
Kūrybinėse dirbtuvėse kiekvienas pasigamino saulutę su išsirinkto jausmo veiduku. Saulučių buvo įvairių kaip ir jausmų.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Donato Merkio
Su rašytoju Virgiu Šidlausku apie vasarą ir knygas Skaityti plačiau...
Gegužės 23-iosios rytą Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos renginių salėje skambėjo vaikų balsai, muzika, istorijos.
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos II b, III a ir III b klasių moksleiviai ir jų mokytojos susitiko su skaitymo skatinimo iššūkio „Vasara su knyga“ projekto „Metai su knyga“ vaikų skaitymo edukatoriumi Virgiu Šidlausku. Vaikų rašytojas, literatūrinio žurnalo vaikams „Laimiukas“ vyriausiasis redaktorius, populiarių knygų „Ulfas ir stebuklinga barzda“, „Ugnikalniukas ieško draugo“, „Goris“ ir kitų įtraukių istorijų autorius parengė edukaciją apie draugystę „Nėra nieko, ko negalėtų įveikti draugystė“.
Edukatoriaus Virgio Šidlausko pakviesti mokiniai bumbsėjo, zyzė ir šnypštė, trepsėjo kojomis entuziastingai dainuodami apie knygų personažus. Diskutuodami apie istorijas išsiaiškino, kad istorijos nesukursi be veikėjų, veiksmo vietos ir situacijos iš kurios reikėtų „išlipti“. Padėjo autoriui piešti literatūros personažą, ežero povandeninį gyventoją Gorį supantį pasaulį, išvardindami vandens gyvūnus. Susipažino su kitu literatūros personažu Ulfu.
Po dainų ir istorijų kūrimo mokiniai rašytoją ir muzikantą „apibėrė“ gausybe klausimų. Jiems rūpėjo sužinoti kokia pirmoji autoriaus parašyta knyga, per kiek laiko ją parašė. Kada pradėjo kurti muziką, ar dabar rašo naują knygą, ar norėjo tapti dailininku. Autorius dosniai visus apdalijęs atsakymais išdavė paslaptį, kad jo vaikystės svajonė buvo tapti dailininku. Juo netapo, tačiau susitikimuose su vaikais ne tik kuria istorijas, groja ir dainuoja, bet ir piešia. Savo pirmąją knygą apie Ulfą parašė per penkis mėnesius, o skaitytojai greitai sulauks naujos knygos.
Mokiniai atsisveikindami rašytojui padovanojo pluoštą spalvotų lapelių su savo mintimis apie knygas ir skaitymą.
Kviečiame mokinius dalyvauti vasaros skaitymo skatinimo iššūkyje „Vasara su knyga“, surasti ir perskaityti daug įdomių istorijų.

Zina Černovienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos I. Dumbravienės
Konkursas - varžytuvės „Tarmių lobynai“ Skaityti plačiau...
Gegužės 17 dieną Anykščių bibliotekoje vyko mokinių, gebančių kalbėti tarmiškai, konkurso-varžytuvių „Tarmių lobynai“ Aukštaitijos regiono turas. Šiame konkurse Zarasams atstovavo nemažas mano parengtų mokinukų būrys.
Kasmet vis randu vieną kitą mokinuką, kuris nori populiarinti mūsų krašto - aukštaičių tarme užrašytus tekstus. Ir šiemet mano pasakorius lydėjo sėkmė. Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 4a klasės mokinys Gedas Grigėnas I-IV klasių grupėje užėmė antrąją vietą. Gedas prisistatė ir pristatė savo dainą tarmiškai, o atliko Zarasų krašto dainą „Atais visų švinte“. Pradinei mokyklai taip pat atstovavo Lėja Paliokaitė iš 2c klasės, taip pat Gabija Paskačiūtė iš 1b klasės. Mergaitės tarmiškai dainavo piemenukų dainas. Na, o ketvirtokai Kotryna Samanytė ir Lukas Samanis kitąmet jau atstovaus progimnaziją. Visi šie 4 mokiniai gavo padėkos raštus už savo tarmės puoselėjimą. Be to, visi jie lanko mokyklos vaikų folkloro ansamblį „Op-ka“, kuriame gilina savo folkloro žinias.
I-IV klasių amžiaus grupėje savo Smalvų kaimui atstovavo močiutės Danutės Stunžienės parengtas pasakorius ketvirtokas Kajus Budrevičius, kuris pelnė 3 vietą.
Bebaigiančios Zarasų P. Širvio progimnaziją aštuntokės, progimnazijos folkloro ansamblio „Beržynėlis“ dalyvės Milena Semionovaitė, Rugilė Aksiutovaitė ir Goda Borodulina tarmiškai prisistatė ir atliko 2 Zarasų krašto sutartines, kuriose tarmiškų žodžių netrūko, dėl to merginos V-VIII klasių grupėje pelnė 2 vietą. O tos pačios progimnazijos šeštokė Ieva Dorogina gražia aukštaičių tarme porinusi apie jauną gaspadinę Grasilią savo amžiaus kategorijoje pelnė 3 vietą.
Zarasų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Čiūta“ dalyvė Kamilė Gimbickytė aukštaitiškai pristatė savo Zarasų miesto ir ežero istorijas ir IX-XII klasių amžiaus grupėje buvo įvertinta 2 laipsnio diplomu.
Tarmiškų tekstų pasakoriais tampama ne iš karto. Mokinių tarpe kuriu tradiciją mokytis tarmiškos kalbos vingrybių ir subtilybių. Ne visiems tarmiškas žodynas įkandamas, besimokant kyla daug klausimų ir sunkumų, ypač, jeigu tarmė neskamba šeimoje. Tada jos reikia mokytis dirbtinai. Bet mokinukai užsispyrę ir kantriai mokosi tarti sunkius žodžius, besiaiškindami jų prasmes ir platesnį vartojimą.
Manau, kad mano paminėtus pasakorius ir dainininkus dar ne kartą išgirsime įvairiuose etnografiniuose renginiuose, o pasakorių perduotas palikimas mums ir mokinių lūpomis perpasakotas – neįkainuojama vertybė.

Diana Skvarčinskaitė, muzikos mokytoja
Nuotraukos konkurso dalyvių
Šimtas gražiausių žodžių bibliotekai Skaityti plačiau...
Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka gegužės 15 d. mini 100-to metų jubiliejų. Šią dieną, 1923 metais prasidėjo bibliotekos kūrimas – įsteigtas Centrinio valstybės knygyno Zarasų skyrius. Esame laimingi, kad galime minėti bibliotekos šimtmetį būdami inovatyvūs, kūrybiški, draugiški ir turėdami daug draugų. Vieni jų – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos Dalios Būgienės ugdytiniai.
Mokiniai šiandieną sveikino biblioteką, linkėdami kūrybiškumo, laimės, draugystės, daug knygų. Kartu su bibliotekos personažu Zuikiu Nulėpausiu perskaitę rašytojo Mariaus Marcinkevičiaus knygą „Draugystė ant straublio galo“, iš spalvoto popieriaus lankstė drambliukus, dovanojo darbuotojams.

Inesa Dumbravienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Nuotr. autorės
EKSKURSIJA Į VILNIŲ Skaityti plačiau...
Gegužės 9 dieną IVB klasės mokiniai ir tėvai išvyko naujuoju mokyklos autobusu į ekskursiją po Vilnių. Mūsų vairuotojas Marius buvo labai geras. Pirma stotelė buvo degalinėje. Joje mamos gėrė kavą, vaikai užkandžiavo ir buvo linksmai nusiteikę. Atvykome į Vilnių. Vairuotojas mus išleido prie Katedros aikštės. Mes neskubėjome, nes dar buvo pusvalandis laiko. Apžiūrėję ir nusifotografavę prie Gedimino paminklo ėjome į Valdovų rūmus. Ten buvo specialūs automatai ir mes galėjome pasigaminti suvenyrą. Mus pasitiko gidė ir parodė, kaip atrodė trys pilys: Žemutinė, Aukštutinė ir Kreivoji. Mums leido palaikyti tikrą kalaviją, parodė 40 kilogramų sveriančius šarvus. Gidė mums parodė Žygimanto Augusto gobelenų parodą iš Lenkijos ir leido mums pasidžiaugti ir pakvėpuoti auksu. Padėkoję gidei nuėjome link keltuvo ir kėlėmės į Gedimino pilį. Mūsų buvo daug, todėl kėlėmės per du kartus. Gedimino pilies viduje mus pasitiko kita gidė Gytė ir pristatė ginklo trebušeto maketą. Antrajame pilies aukšte mums labai pasisekė, nes mes spėjome pamatyti Gedimino laiško nuorašą. Trečiajame aukšte buvo kalbama apie laisvė ir Baltijos kelią. Žiūrėjome filmuką apie Vilniaus istoriją. Užlipę į pilies bokštą apžiūrėjome Vilniaus panoramą. Ten gidė Gytė mums surengė įdomią viktoriną apie Vilnių. Nuo Gedimino pilies bokšto ieškojome, kur yra Televizijos bokštas, Trijų kryžių kalnas, Prezidentūra, Katedra, Mindaugo tiltas, Neris ir Vilnelė. Atsakinėti į viktorinos klausimus mums sekėsi puikiai. Padėkoję ir atsisveikinę su gide ėjome link autobuso. Pavalgę sumuštinių, vaisių tęsėme pažintinę mokomąją ekskursiją. Prie Bernardinų sodo mus vairuotojas išleido. Nusipirkę ledų ėjome pažaisti į žaidimų aikštelę. Grįždami pasigrožėjome tulpėmis ir kitomis pavasarį žydinčiomis gėlėmis. Skubėjome į Katedros požemius. Ten mūsų laukė dar kita gidė ir paskutinė edukacija. Nusipirkę suvenyrų leidomės į požemius. Visiems labai patiko karališkoji kripta. Karalių kriptoje, įrengtoje prie rytinės pirmosios Katedros sienos, buvo laidojami garsiausi Lietuvos valdovai. Gidė mus pagyrė, kad buvome labai geri ir atsisveikino su mumis. Išeidami iš požemių pasimeldėme Katedros bažnyčioje, uždegėme žvakutes už brangius žmones. Išvykę iš Vilniaus sustojome Europos geografiniame centre. Ten buvo milžiniškas kompasas ir didelis stulpas su 12 aukso spalvos žvaigždučių, simbolizuojančių Europos tautų vienybę ir solidarumą. Buvo smagu Europos dieną aplankyti Europos geografinį centrą. Pakeliui namo dar užsukome į Hesburger kavinę. Turininga ir įdomi ekskursija buvo baigta. Grįžome į savo gimtuosius Zarasus. Padėkojome vairuotojui už saugią kelionę, tėveliams už pinigėlius ekskursijai. Ačiū mokytojai Danutei už nuostabią kelionę.

Ekskursijos įspūdžius užrašė IVB klasės mokinys Kostas Dainys
Nuotraukos mamyčių, Kosto sesės ir mokytojos Danutės
Apie pojūčius ir istorijas Skaityti plačiau...
Sensorinis skaitymas vaikams suteikia galimybę patirti pasakojimą ne tik klausantis, bet ir kitais pojūčiais. Naudojant sensorines priemones, žaidimus, įvairias užduotis, vaikai įtraukiami į istoriją, turtinamas jų žodynas. Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje organizuojamuose sensoriniuose skaitymuose dalyvauja Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinukai ir jaunesniųjų klasių pradinukai.
Gegužės pirmąjį penktadienį sensorinio skaitymo dalyviai priešmokyklinukai (mokytoja Larija Savičenko) naudodamiesi vizualine, klausos, taktiline, vestibuline sistemomis susipažino su linksma ir pamokančia istorija apie nepareigingą Zuikį Puikį. Atlikdami praktines užduotis lavino smulkiąją motoriką, kūrybiškumą, ugdė kruopštumą.
Puošdami Zuikį Puikį dalyviai pasigamino nuostabius zuikučius-skirtukus. Jie padės apsaugoti knygutes.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukų aut. Vita Juškėnienė
Gražiausi žiedai Mamytei Skaityti plačiau...
Gražiausios pavasario dienos: skaisti saulutė, besiskleidžiančių žiedų gausa, paukštelių gražiausios giesmės....Motinos diena juk ne šiaip sau švenčiama pavasarį. Motina tapatinama su Žeme... Pasveikinti savo mylimiausią žmogų - Mamytę intensyviai ruošėsi ir Salako skyriaus mokinukai. Teatralizuotoje pievelėje mažaisiais vabaliukais "pavirtę " vaikai surengė koncertą "Gražiausi žiedai Mamytei“. Joms skambėjo šilčiausi žodžiai, širdį džiugino vaikų atliekamos dainelės, smagūs šokiai. Buvo parengta piešinių paroda " Aš širdyje labai myliu savo mamą". Smagu, kad į šventę susirinko visos Mamytės- kiekvienas vaikutis galėjo nudžiuginti savo rankų darbo dovanėle, pačių augintą ir prižiūrėtą gėlyte.
Antrojoje šventės dalyje vyko 'linksmosios varžytuvės". Jų metu mamytėms teko ir sportuoti, ir dainuoti, improvizuoti, šokti ir net dūdelėmis groti! Džiaugėmės Mamyčių išradingumu, kūrybiškumu. Džiaugėmės ir todėl, kad buvo linksma ir smagu visiems, kad mūsų „pavasarinėje pievelėje“ vyko nuostabi šventė!

Mokytoja Reda Putrimaitė
„Geriausi dailininkai – vaikai“ Skaityti plačiau...
Šia gražia mintimi, knygų iliustratorė Gintarė Laurikėnienė gegužės 3 d. Zarasų viešojoje bibliotekoje pradėjo susitikimą su Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos III a (mokytoja Inga Vainiūnienė) ir III b klasės (mokytoja Alina Guntulienė) mokiniais.
Gintarė vaikams papasakojo, kad piešia nuo mažų dienų. Vaikystėje svajojusi sukurti savo piešinių knygelę. Kai labai nori ir sieki, svajonės išsipildo. Šiai dienai – talentingoji Gintarė Laurikėnienė yra iliustravusi apie 15 knygų vaikams. Moksleiviai susidomėję klausėsi kaip gimsta knyga, tekstas, iliustracijos... koks yra knygos kelias iki atsiradimo knygynų lentynose.
Viešnia pristatė naujausią iliustruotą knygą Jūros Smiltės „Brigitos Begemotaitės ir jos draugų nuotykiai“. Tai istorija apie šešerių metų mergaitę vardu Sofija, kuri nešina savo mėgstamiausiu pliušiniu žaislu Brigita Begemotaite aplanko dėdę Teplionį. Kad nebūtų nuobodu, dėdė Teplionis pasiūlo Sofijai ką nors nupiešti. Taip prasideda jų kelionė į nuostabų fantazijos pasaulį. Knygoje originalios, šiltos, nuotaiką praskaidrinančios pieštuku ir akvarele pieštos Gintarės iliustracijos nepalieka abejingo skaitytojo.
Po smagaus pokalbio, santarviečiai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse. Patys išbandė rašytojo, iliustratoriaus , maketuotojo vaidmenis kurdami asmeninį knygiuką. Knygiukas – maža, A4 formato lapo sulankstoma knygelė, kurią pagal paruoštą Gintarės maketą kūrė vaikai. Juose nugulė daug meilės ir kūrybos. Vaikai piešė įvairias gėles, skirdami ir dėkodami mamoms už meilę, švelnumą, rūpestį, globą, šypseną... GYVYBĘ! Savo darbeliais nudžiugins mamas, močiutes Motinos dienos proga.

Inesa Dumbravienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Nuotraukos autorės