REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
APIE MOKYKLĄ
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
FOTO GALERIJA

Pamokų laikas
Pirmokų pamokų laikas:
1 pamoka 8.00 - 8.35
2 pamoka 9.00 - 9.35
3 pamoka 9.45 - 10.20
4 pamoka 10.35 - 11.10
5 pamoka 11.20 - 11.55

2-4 klasių pamokų laikas:
1 pamoka 8.00 - 8.45
2 pamoka 9.00 - 9.45
3 pamoka 10.05 - 10.50
4 pamoka 11.10 - 11.55
5 pamoka 12.05 - 12.50
6 pamoka 13.00 - 13.45
Neformalusis ugdymas

Orų prognozė
Oras šalyje Zarasai
G P I S
Statistika
Dosnaus kalėdų senelio dovanos Skaityti plačiau...
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 3b klasės mokiniams Kalėdų senelis šiais metais buvo ypač dosnus. Adventui prasidėjus mūsų klasės duris papuošė pati gražiausia kojinytė (mokinio Artur Kudriašov mamos ir tėčio darbelis). Gruodžio 18 dieną visi sulaukėme Kalėdų senelio su dovanomis. O gruodžio 20 dieną pasipylė mokiniams tikras dovanų „lietus“. Nedas Lukošiūnas tapo 1-4 klasių piešinių konkurso „Ateities policija“ I vietos nugalėtoju rajone ir buvo apdovanotas DIPLOMU bei paskatinimo dovanėle Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato viršininko Vitalio Kutkausko (LIETUVOS POLICIJA, Zarasai, 2013-12-20). Klasės draugai ir mokytoja Danutė taip pat pasveikino Nedą ir padovanojo jam didžiulį „Pergalės“ šokoladą. Tą pačią dieną visi 3b klasės mokiniai buvo apdovanoti Vaidos Kavaliauskaitės knygelėmis „Istorijos apie meilę, stebuklus ir ilgesį“, nes dalyvavo piešinių ir fotografijų konkurse „Gandrus pasitinkant 2013“ (projektas „Naisių vasara“), o mokytoja Danutė - CD liaudies dainų, pasakojimų ir instrumentinės muzikos rinkinuku
Kas į mūsų mokyklą pakvietė Kalėdas Skaityti plačiau...
Į mūsų mokyklą Šventė ateina anksčiausiai… Kai miesto progimnazijoje ima kvepėti Kalėdomis, kai į gimnaziją ateina tik silpna Šventės nuojauta, pradinėje mokykloje vaikai jau švenčia. Tai didelis jų darbas, didelės jų mokytojų pastangos, švelnus ir šventiškas tėvelių rūpestis.
Jau nuo gruodžio 16 d. mokykloje apsigyveno nykštukai ir fėjos, kiškiai, lapės, meškiukai ir, žinoma, Kalėdų senelis. Kiekvieną vakarą iš darbų grįžtantys žmonės mato mokyklą apgulusių automobilių spūstį, skubančius į šventę mažus ir didelis.

Adventinis renginys “Santarvės” pradinėje mokykloje Skaityti plačiau...
Nuostabų Adventinį renginį ne tik mūsų mokyklos bendruomenei, bet ir Zarasų pensionato gyventojams bei Magučių ugdymo centro ugdytiniams padovanojo tikybos mokytoja Nijolė Ragauskienė su savo “Judručių” teatru. Kompozicijos “Sveikam kūne – sveika siela” scenarijaus autorė – mama Giedrė Mičiūnienė. Advento Dvasią į mokyklą atnešė svečiai – kunigas Aivaras ir Tiberiados broliai.
Šv. Kalėdos – tai meilės būsena. Kaskart, kai mylime. Kaskart, kai duodame. Tai šv. Kalėdos. Mielieji, būkite pilni svajonių,būkite paliesti ramybės Angelo, tikėkite stebuklais…

Laimutė Lumbienė, “Santarvės” pradinės mokyklos mokytoja
Nuotraukos L. Lumbienės
Zarasiškiai antri Skaityti plačiau...
Kvadratas įdomus sportinis žaidimas, padedantis ugdyti ištvermę, jėgą, greitą reakciją, pastabumą ir komandinę veiklą. Mokytis šio žaidimo elementų pradedama jau pirmoje klasėje. O įgyti žaidimo įgūdžiai tobulinami sportinių būrelių bei treniruočių metu. Kiekvienų metų pabaigoje vyksta kvadrato varžybos, kuriose dalyvauja 3-4 klasių komandos. Tokios varžybos vyko ir šių metų gruodžio pradžioje “Santarvės” pradinėje mokykloje. Pirmiausiai vyko tarpklasinis turnyras, kurio pirmosios vietos nugalėtojais tapo 4a klasės mokiniai, antrieji buvo 4b, o trečiąja liko 4c klasės komanda.
Po to iš geriausių žaidėjų suformavome “Santarvės” pradinės mokyklos rinktinę komandą, kuri dalyvavo rajoninėse kvadrato varžybose. „Santarvės“ rinktinė nugalėjo Dusetų kazimiero Būgos gimnazijos komandą ir įgijo teisę ginti mūsų rajono garbę zoninėse varžybose, kurios vyko Rokiškyje.

Viktorina „Suk galvelę“ Skaityti plačiau...
Lapkričio mėnesį mūsų mokykloje vyko kasmetinė viktorina „Suk galvelę“. Šiemet 3-4 klasių mokiniai rinko įvairią informaciją apie ožius ir ožkas, varžėsi, kas daugiau žino. Norinčių dalyvauti viktorinoje buvo daug, tačiau po atrankos jų liko penkiolika. Į viktoriną atvyko nuolatiniai jos dalyviai iš Turmanto pagrindinės mokyklos. Jiems pasiruošti padėjo mokytojos Gabrielė Kastėnienė ir Alicija Kuzmickienė.
Viktorinos viešnia Bronė Ragauskienė pasakojo apie savo ožkų šeimyną. Ne vienus metus močiutė ožkas augino pačiam Zarasų mieste, netoli mokyklos. Mokiniai smalsiai klausė įdomaus senolės pasakojimo.

Skambus ketvirtokų žodis Skaityti plačiau...
Zarasų ,,Santarvės” pradinėje mokykloje įvyko ketvirtokų raiškaus skaitymo konkursas ,,Žodi, suskambėk!”. Atrankoje į šio kasmetinio konkurso rajono etapą varžėsi 24 jaunieji skaitovai.
Konkurso dalyviai rinkosi įvairių autorių – Justino Marcinkevičiaus, Juozo Erlicko, Ramutės Skučaitės, Birutės Lenktytės, Almos Karosaitės ir kitų - kūrinius, o du sekė po pasaką tarmiškai. Džiugu, kad pagaliau mokiniai suprato (tai ir mokytojų nuopelnas), jog neverta rinktis ilgų nuobodžių tekstų, tad dauguma rėžė, kaip sakoma, trumpai drūtai. Kam sekėsi geriau ar prasčiau, bet visi noriai ėjo į sceną ir stengėsi iš visų jėgų. Viskas būtų dar geriau, jei ketvirtokai taip neskubėtų išpyškinti pasirinktą eilėraštį.
Visuotinis tėvų susirinkimas Skaityti plačiau...
š.m. lapkričio 28 dieną, 17.10 val. mokykos aktų salėje vyks visuotinis tėvų susirinkimas. Numatoma darbotvarkė:

1. Bendravimo su vaiku šeimoje svarba.
Pranešėja Zita Aleksandravičienė – mokyklos psichologė
2. Vaikų saugumo užtikrinimas ir tėvų atsakomybė.
Pranešėjas Žydrūnas Šlamas – Zarasų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio bendruomenės pareigūnas.

Ugdymo skyriaus vedėja Nijolė Ragauskienė
Tolerancijos diena mokykloje Skaityti plačiau...
Kaip ir kasmet mūsų mokykloje vyko tradicinis Tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimas. Labai svarbu toleranciją skiepyti vaikams nuo ankstyvo amžiaus. Mokyklos pedagogės per įvairias veiklas ir klasės valandėlės metu priminė mokiniams žmogaus teises ir laisves, mokė būti pakantesniais ir tolerantiškesniais kitam, žvelgti į pasaulį be išankstinio nusistatymo ir ribotumo.
Šių metų akcijos simbolis „Tolerancijos gėlė“, kuris simbolizavo Tolerancijos dienos svarbą. Tai įgyvendindamos mokytojos nestokojo kūrybiškumo ir su vaikais gamino gėles, simbolizuojančias draugystę, pagarbą ir supratimą.

Savaitė „Mokausi būti saugus“ Skaityti plačiau...
Mūsų mokykloje spalio mėnesį vyko tradicinė saugumo savaitė „Mokausi būti saugus“.
Savaitės tikslas – įvairiomis saugos priemonėmis suteikti mokiniams žinių, įgūdžių apie saugų elgesį ir eismą.
Visose klasėse vyko pokalbiai apie saugumą mokykloje, saugų kelią į mokyklą ir į namus. Policijos bičulis Amsis mokė antrokus, kaip saugiai elgtis gatvėje, kaip taisyklingai vaikščioti per pėsčiųjų perėją ir sankryžą. Zarasuose šiai pamokai buvo išrinkta pati judriausia miesto gatvė. Didžiulį įspūdį vaikams paliko policijos bičiulio šuniuko Amsio pasirodymas ir bendravimas.
Mokyklos socialinė pedagogė vedė pamokėles priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams, kaip saugiai nukeliauti į mokyklą, priminė pagrindinių kelio ženklų reikšmes . Taip pat mokiniai žiūrėjo mokomojo pobūdžio animacinius filmukus „Amsio patarimai“ ir mokėsi saugaus elgesio keliuose, gatvėse bei tamsiu paros metu. Svarbiausias tikslas buvo išmokti,
Vaikų dantų silantavimas gali išgelbėti nuo dantų ėduonies Skaityti plačiau...
Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis prevencinė programa vykdoma nuo 2004 metų, tačiau iki šiol panaudojamos ne visos skiriamos lėšos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF). Nors valstybė skiria pakankamai lėšų vaikų dantų priežiūrai, dalis pinigų lieka nepanaudota.
Krūminių dantų silantavimo programa skirta nuo 6 iki 14 metų nuolatinių krūminių dantų kramtomųjų paviršių ėduonies prevencijai. Tyrimais išaiškinta, kad Lietuvoje daugiau kaip 90 proc. šešiamečių vaikų dantų jau pažeisti ėduonies. Dar blogesni vyresnių vaikų dantys: ėduonis pažeidęs 69-98 proc. dvylikamečių, 84-100 proc. penkiolikmečių dantų. Vaikų dantų ėduonis tampa vis aštresne problema, tam užkirsti kelią gali padėti silantavimas. Švedijos mokslininkai nustatė, kad vaikams laiku padengus dantis silantais, net ir praėjus 8 metams, dantų ėduonies atsiradimo galimybė sumažėja 80-90 proc.
Konstitucijos diena Skaityti plačiau...
Spalio 25-oji – Konstitucijos diena. Šios šventės proga Zarasų ,,Santarvės“ pradinės mokyklos vedėja ugdymui Nijolė Ragauskienė suorganizavo mokyklos ketvirtokams išvyką į Zarasų rajono savivaldybę. Mokiniai, lydimi mokytojų D. Kukonenko, B. Veličkienės, I. Sabaliauskienės, apsilankė savivaldybėje ir susitiko su vicemere S. Goštautiene bei savivaldybėje dirbančiais specialistais I. Gaigaliene, I. Tatarūne, R. Keršiu. R. Keršys ir I. Tatarūnė pristatė pažintinius filmus apie Zarasų ateities vizijas (šiuos filmukus gali žiūrėti visų klasių mokiniai, tik reikia iš anksto suderinti su specialistais dieną ir laiką ). Ir moksleiviai, ir mokytojai buvo sužavėti ateities planais ir