REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
APIE MOKYKLĄ
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
FOTO GALERIJA

Pamokų laikas
Pirmokų pamokų laikas:
1 pamoka 8.00 - 8.35
2 pamoka 9.00 - 9.35
3 pamoka 9.45 - 10.20
4 pamoka 10.35 - 11.10
5 pamoka 11.20 - 11.55

2-4 klasių pamokų laikas:
1 pamoka 8.00 - 8.45
2 pamoka 9.00 - 9.45
3 pamoka 10.05 - 10.50
4 pamoka 11.10 - 11.55
5 pamoka 12.05 - 12.50
6 pamoka 13.00 - 13.45
Neformalusis ugdymas

Orų prognozė
Oras šalyje Zarasai
G P I S
Statistika
Zarasiškiai antri Skaityti plačiau...
Kvadratas įdomus sportinis žaidimas, padedantis ugdyti ištvermę, jėgą, greitą reakciją, pastabumą ir komandinę veiklą. Mokytis šio žaidimo elementų pradedama jau pirmoje klasėje. O įgyti žaidimo įgūdžiai tobulinami sportinių būrelių bei treniruočių metu. Kiekvienų metų pabaigoje vyksta kvadrato varžybos, kuriose dalyvauja 3-4 klasių komandos. Tokios varžybos vyko ir šių metų gruodžio pradžioje “Santarvės” pradinėje mokykloje. Pirmiausiai vyko tarpklasinis turnyras, kurio pirmosios vietos nugalėtojais tapo 4a klasės mokiniai, antrieji buvo 4b, o trečiąja liko 4c klasės komanda.
Po to iš geriausių žaidėjų suformavome “Santarvės” pradinės mokyklos rinktinę komandą, kuri dalyvavo rajoninėse kvadrato varžybose. „Santarvės“ rinktinė nugalėjo Dusetų kazimiero Būgos gimnazijos komandą ir įgijo teisę ginti mūsų rajono garbę zoninėse varžybose, kurios vyko Rokiškyje.

Viktorina „Suk galvelę“ Skaityti plačiau...
Lapkričio mėnesį mūsų mokykloje vyko kasmetinė viktorina „Suk galvelę“. Šiemet 3-4 klasių mokiniai rinko įvairią informaciją apie ožius ir ožkas, varžėsi, kas daugiau žino. Norinčių dalyvauti viktorinoje buvo daug, tačiau po atrankos jų liko penkiolika. Į viktoriną atvyko nuolatiniai jos dalyviai iš Turmanto pagrindinės mokyklos. Jiems pasiruošti padėjo mokytojos Gabrielė Kastėnienė ir Alicija Kuzmickienė.
Viktorinos viešnia Bronė Ragauskienė pasakojo apie savo ožkų šeimyną. Ne vienus metus močiutė ožkas augino pačiam Zarasų mieste, netoli mokyklos. Mokiniai smalsiai klausė įdomaus senolės pasakojimo.

Skambus ketvirtokų žodis Skaityti plačiau...
Zarasų ,,Santarvės” pradinėje mokykloje įvyko ketvirtokų raiškaus skaitymo konkursas ,,Žodi, suskambėk!”. Atrankoje į šio kasmetinio konkurso rajono etapą varžėsi 24 jaunieji skaitovai.
Konkurso dalyviai rinkosi įvairių autorių – Justino Marcinkevičiaus, Juozo Erlicko, Ramutės Skučaitės, Birutės Lenktytės, Almos Karosaitės ir kitų - kūrinius, o du sekė po pasaką tarmiškai. Džiugu, kad pagaliau mokiniai suprato (tai ir mokytojų nuopelnas), jog neverta rinktis ilgų nuobodžių tekstų, tad dauguma rėžė, kaip sakoma, trumpai drūtai. Kam sekėsi geriau ar prasčiau, bet visi noriai ėjo į sceną ir stengėsi iš visų jėgų. Viskas būtų dar geriau, jei ketvirtokai taip neskubėtų išpyškinti pasirinktą eilėraštį.
Visuotinis tėvų susirinkimas Skaityti plačiau...
š.m. lapkričio 28 dieną, 17.10 val. mokykos aktų salėje vyks visuotinis tėvų susirinkimas. Numatoma darbotvarkė:

1. Bendravimo su vaiku šeimoje svarba.
Pranešėja Zita Aleksandravičienė – mokyklos psichologė
2. Vaikų saugumo užtikrinimas ir tėvų atsakomybė.
Pranešėjas Žydrūnas Šlamas – Zarasų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio bendruomenės pareigūnas.

Ugdymo skyriaus vedėja Nijolė Ragauskienė
Tolerancijos diena mokykloje Skaityti plačiau...
Kaip ir kasmet mūsų mokykloje vyko tradicinis Tarptautinės Tolerancijos dienos paminėjimas. Labai svarbu toleranciją skiepyti vaikams nuo ankstyvo amžiaus. Mokyklos pedagogės per įvairias veiklas ir klasės valandėlės metu priminė mokiniams žmogaus teises ir laisves, mokė būti pakantesniais ir tolerantiškesniais kitam, žvelgti į pasaulį be išankstinio nusistatymo ir ribotumo.
Šių metų akcijos simbolis „Tolerancijos gėlė“, kuris simbolizavo Tolerancijos dienos svarbą. Tai įgyvendindamos mokytojos nestokojo kūrybiškumo ir su vaikais gamino gėles, simbolizuojančias draugystę, pagarbą ir supratimą.

Savaitė „Mokausi būti saugus“ Skaityti plačiau...
Mūsų mokykloje spalio mėnesį vyko tradicinė saugumo savaitė „Mokausi būti saugus“.
Savaitės tikslas – įvairiomis saugos priemonėmis suteikti mokiniams žinių, įgūdžių apie saugų elgesį ir eismą.
Visose klasėse vyko pokalbiai apie saugumą mokykloje, saugų kelią į mokyklą ir į namus. Policijos bičulis Amsis mokė antrokus, kaip saugiai elgtis gatvėje, kaip taisyklingai vaikščioti per pėsčiųjų perėją ir sankryžą. Zarasuose šiai pamokai buvo išrinkta pati judriausia miesto gatvė. Didžiulį įspūdį vaikams paliko policijos bičiulio šuniuko Amsio pasirodymas ir bendravimas.
Mokyklos socialinė pedagogė vedė pamokėles priešmokyklinukams, pirmokams ir antrokams, kaip saugiai nukeliauti į mokyklą, priminė pagrindinių kelio ženklų reikšmes . Taip pat mokiniai žiūrėjo mokomojo pobūdžio animacinius filmukus „Amsio patarimai“ ir mokėsi saugaus elgesio keliuose, gatvėse bei tamsiu paros metu. Svarbiausias tikslas buvo išmokti,
Vaikų dantų silantavimas gali išgelbėti nuo dantų ėduonies Skaityti plačiau...
Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis prevencinė programa vykdoma nuo 2004 metų, tačiau iki šiol panaudojamos ne visos skiriamos lėšos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF). Nors valstybė skiria pakankamai lėšų vaikų dantų priežiūrai, dalis pinigų lieka nepanaudota.
Krūminių dantų silantavimo programa skirta nuo 6 iki 14 metų nuolatinių krūminių dantų kramtomųjų paviršių ėduonies prevencijai. Tyrimais išaiškinta, kad Lietuvoje daugiau kaip 90 proc. šešiamečių vaikų dantų jau pažeisti ėduonies. Dar blogesni vyresnių vaikų dantys: ėduonis pažeidęs 69-98 proc. dvylikamečių, 84-100 proc. penkiolikmečių dantų. Vaikų dantų ėduonis tampa vis aštresne problema, tam užkirsti kelią gali padėti silantavimas. Švedijos mokslininkai nustatė, kad vaikams laiku padengus dantis silantais, net ir praėjus 8 metams, dantų ėduonies atsiradimo galimybė sumažėja 80-90 proc.
Konstitucijos diena Skaityti plačiau...
Spalio 25-oji – Konstitucijos diena. Šios šventės proga Zarasų ,,Santarvės“ pradinės mokyklos vedėja ugdymui Nijolė Ragauskienė suorganizavo mokyklos ketvirtokams išvyką į Zarasų rajono savivaldybę. Mokiniai, lydimi mokytojų D. Kukonenko, B. Veličkienės, I. Sabaliauskienės, apsilankė savivaldybėje ir susitiko su vicemere S. Goštautiene bei savivaldybėje dirbančiais specialistais I. Gaigaliene, I. Tatarūne, R. Keršiu. R. Keršys ir I. Tatarūnė pristatė pažintinius filmus apie Zarasų ateities vizijas (šiuos filmukus gali žiūrėti visų klasių mokiniai, tik reikia iš anksto suderinti su specialistais dieną ir laiką ). Ir moksleiviai, ir mokytojai buvo sužavėti ateities planais ir
PRADINUKAI DALYVAVO PILIETINĖJE AKCIJOJE „KONSTITUCIJA GYVAI“ Skaityti plačiau...
Kasmet spalio 5 d. minime Konstitucijos dieną. Šiais metais sukako 91 metai, kai buvo priimta pirmoji Lietuvos Respublikos Konstitucija ir 21 metai (1992 m. spalio 25 d.), kai priimta dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija.
“…Lietuvos Respublikos Konstitucija reglamentuoja pamatinius Lietuvos valstybės ir visuomenės gyvenimo aspektus. Konstitucija (lot. constitutio - „nustatymas“) yra pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis Lietuvos politinės, teisinės ir ekonominės sistemos pagrindus. Joje įtvirtinta demokratinė santvarka, valdžios institucijos, valdžių padalijimo principas. Konstitucinį teisingumą ir priežiūrą vykdo Konstitucinis Teismas...“ (citata iš interneto enciklopedijos „Vikipedija“)
Santarvės mokiniai - Knygų medžių šventės dalyviai Skaityti plačiau...
Įmonių grupė ,,Alma littera” vykdė projektą ,,Augu skaitydamas”, kurio partneris - ,,Pegaso” knygynas. Simboliu tapo Knygų medis. Vaikai drauge su tėvais, savo mokytojomis ar savarankiškai buvo paraginti skaityti knygas ir taip ,,auginti” Knygų medžius, o vėliau dalyvauti daugiausiai perskaitytų knygų konkurse.
IIIc klasės mokiniai Martyna Paradnikaitė ir Arminas Burokas, kaip geriausi skaitytojai klasėje, pelnė Princesės ir Princo karūnas. Nuo jų nedaug atsiliko Martynas Gasparavičius, Emilija Urbonavičiūtė, Erikas Žemaitis ir Sonata Obuchovičiūtė. IVa klasės mokiniai Eglė Beinaraitė ir Gabija Šedytė bei Laura Gvozdaitė ne tik perskaitė daugiausiai knygų, bet ir gražiai jas apibūdino.
Pradinukai tradiciškai mini pasaulinę psichikos sveikatos dieną Skaityti plačiau...
Mūsų mokykloje spalio 10 dieną buvo minima pasaulinė psichinės sveikatos diena. Nuo pat ankstyvo ryto daugelis mokinukų su savo mokytojomis pasitiko savo klasės draugus, kitus darbuotojus su šypsena, dovanojo pasigamintus smailiukus :), maloniai nuteikė dienos pradžiai.
Akcijoje „Dovanoju Tau šypseną“ dalyvavo daugelis klasių su savo mokytojomis. Šio renginuko tikslas buvo informuoti mokyklos bendruomenę apie būdus kaip pagerinti savijautą kol neužklupo dideli sunkumai ar ligos. Moksleiviai gamino veidelius su nuotaikomis, kūrė plakatus „Šiandien aš esu...“ Taip galėjo įsivertinti kiekvienas savo nuotaiką, piešė, kas padeda pakelti nuotaiką. Klasės mokytojos su vaikais aptarė nuotaikos svarbą mūsų savijautai, sveikatai, norui mokytis ir bendravimui. 2d klasės