REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Tarptautinio konkurso laureatai Skaityti plačiau...
Noriu širdingai padėkoti savo Darbštuoliams mokiniams ir puikiai pagalbininkų komandai. Dirbome apie du mėnesius – skaitėme P. Mašioto knygeles ( radome 7 savo ir miesto bibliotekose). Tekstuose ieškojome vaizdingų posakių, citatų... Kas tie posakiai, kokia čia liaudies išmintis „užkoduota“ padėjo išaiškinti lietuvių kalbos mokytojas ekspertas Vasilijus Trusovas (mano mokiniai turi galimybę lankyti šio kūrybingo žmogaus neformalaus ugdymo užsiėmimus). Dėl raiškos formų diskutavome su meniškos sielos mokytoja Rasa Dičiūniene. Po to, atidžiai skaitėme konkurso nuostatus ir kūrėme iliustracijas. Išsiuntėme šešis darbus. Rezultatas: net keturi 3c klasės mokiniai tapo Tarptautinio konkurso Laureatais. Tai: Goda Borodulina, Darija Gerasimova, Maksim Zaikovskij, Kamilė Čiškauskaitė, o Vadim Bogomolnikov pelnė Padėką už meniškumą.
<...>

Laimutė Lumbienė,
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokytoja
(nuotraukos straipsnio autorės)
Bendradarbiavimo tiltai Skaityti plačiau...
2018-02-19 Zarasų “Santarvės“ pradinėje mokykloje vyko kvalifikacinis seminaras „Tiltai iš pradinės į pagrindinę mokyklą: meninio skaitymo kokybės siekiniai ir aukštesniųjų mąstymo gebėjimų ugdymas“. Seminaro tikslas - pateikti praktinės veiklos pavyzdžių ir teorinių žinių, modernių ir inovatyvių metodų bei būdų, kaip išugdyti raštingą, kūrybišką bei skaitantį mokinį pradinėje mokykloje; dalintis pedagoginio darbo patirtimi kaip dirbama su atnaujinta lietuvių kalbos pradinio ugdymo Bendrąja programa. Uždaviniai: Pasidalinti patirtimi apie meninio skaitymo naudą ir svarbą; Aptarti meninio skaitymo kokybę: patarimai renkantis tekstą ir reikalavimai skaitovui; Praktinės veiklos kaip dirbti su tekstu stebėjimas ir aptarimas; Parodyti lietuvių kalbos mokytojų bei pradinių klasių mokytojų bendradarbiavimo galimybes; Išklausyti Visagino „Verdenės“ gimnazijos mokytojos ekspertės Danguolės Savičienės pranešimą ir aptarti stendinių pranešimų turinį; Susipažinti su autorine Danguolės Savičienės, Visagino „Verdenės“ gimnazijos, pradinio ugdymo mokytojos ekspertės metodinių priemonių paroda „Metodinės priemonės pradiniam ir specialiajam ugdymui. Diferencijavimo galimybės“.
<...>

Laimutė Lumbienė,
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokytoja
(nuotraukos straipsnio autorės)
Mįslių ir minklių konkursas Skaityti plačiau...
Prieš Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimą 3a klasėje vyko ,, Mįslių ir minklių“ konkursas. Mokiniai ieškojo, nagrinėjo ir kaupė mįsles, minkles apie Lietuvą, jos žmones, papročius bei miestus. Smagiai nusiteikę, susiskirstėme pagal Lietuvos vėliavos spalvas į komandas ir Lietuvos himnu pradėjome ,, Mįslių ir minklių“ konkursą.
<...>3a klasės mokytoja
Alicija Dumbravienė
100 posmų Lietuvai Skaityti plačiau...
Gera sugrįžti namo po kelerių metų nesimatymo ir kartu vėl smagiai padainuoti, pasidžiaugti, nustebti ir pasigrožėti, kaip išaugom... Atrodo tik vakar buvę „Santarvės“ pradinės mokyklos mokinukai padainavo išleistuvių dainą ir šiandien vėl stovi toj pačioj scenoj... Bet jau tokie išaugę, dailūs, besidžiaugiantys jaunystę, kūrybingi,....ir kartu švenčiantys Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio jubiliejų. Kaip vienoj draugiškoj šeimoj kartu dainavo, deklamavo 100 posmų Lietuvai! Mokyklos direktorė Valerija Palivoda sveikindama visą bendruomenę su Šimtmečio švente pasidžiaugė, kad mokykla yra šventiškai pasipuošusi, įteikė padėkos raštus visoms klasėms už sukurtą koliažų parodą. “Laimingas tas žmogus, kuris turi tėvynę, dar laimingesnis, kuris gali ir nori į ją sugrįžti.”- šiais prasmingais žodžiais kreipdamasi į į atvykusių svečių būrį diretorė padėkojo buvusiems mokiniams už prasmingą susitikimą Nepriklausomybės Šimtmečio šventės išvakarėse. Kartu su Pauliaus Širvio progimnazijos, “Ąžuolo” gimnazijos, “Santarvės” pradinės mokyklos mokiniais paruoštas koncertas nudžiugino ir nustebino ir žiūrovus,ir pačius dalyvius. Su neslepiamu susižavėjimu mažieji pradinukai klausėsi vyresniųjų brolių ir sesių dainų, kurias atliko solistai, ansambliai, kvartetai. - “Dainų dainelės” konkurso dalyviai. Kiekvieną svečių pasirodymą lydėjo susižavėjimo, palaikymo šūksniai ir audringos ovacijos… O mažieji mokyklos šeimininkai - ketvirtokai džiugino meninio skaitymo pasirodymais, liaudies šokiais, kuriuos pašoko folkorinio ansamblio “Čiūta”(vadovė D. Skvarčinskaitė) šokėjai ir 3b klasės mokiniai (mokytoja D. Tumalovičienė). Po koncerto mokyklos direktorė nuoširdžiai padėkojo koncero dalyviams ir muzikos mokytojai Dianai Skvarčinskaitei ir “Ąžuolo” gimnazijos muzikos mokytojui Gražvydui Gasparavičiui už mokinių paruošimą.

N.Ragauskienė
Su „Vyturiu“ visur Skaityti plačiau...
Moksleiviai smalsūs, tai nori išbandyti kuo daugiau jiems siūlomų bibliotekos paslaugų. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 3 c klasės mokiniai su mokytoja Laimute Lumbiene į biblioteką atskubėję pasveikino darbuotojus su artėjančia švente. Pasidžiaugė pelnytai laimėtais įvairiais apdovanojimais dalyvaujant valstybės šimtmečiui skirtuose konkursuose.
<...>Zina ČERNOVIENE,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Karalius Mindaugas ir vienybė Skaityti plačiau...
Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui mokiniai stengiasi kuo daugiau sužinoti apie gimtosios šalies istoriją. Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 1 a klasės moksleiviai su mokytoja Nina Aleknevičiene lankėsi Zarasų viešojoje bibliotekoje ir dalyvavo literatūros popietėje „Karalius Mindaugas ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis“.
Apžiūrėjo valstybės šimtmečiui parengtą knygų parodėlę. Besiklausydami bibliotekininkės skaitomo Dalios Dilytės kūrinio „Pasaka apie karalių Mindaugą“ sužinojo, kad galybė slypi vienybėje.
Mokiniai padainavę dainelę apie Lietuvos vėliavos spalvas, kūrė atvirukus. Klijavo vėliavos spalvų juosteles, geltonas, žalias ir raudonas tulpes. Nojus, Kotryna, Dominykas, Aliona sudėjo atvirukus į parodėlę „Geltona, žalia, raudona“. Deimantas, Martynas, Gabrielius, Lijana, Erikas, Danielius, Maksimas darbelius dovanos artimiesiems.
Pasidžiaugę žaislotekos žaislais, moksleiviai atsisveikinę iškeliavo.

Zina ČERNOVIENE,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Ninos ALEKNEVIČIENĖS
Žiema, žiema, bėk iš kiemo ritiny Skaityti plačiau...
Žiema vėlavusi ateiti, neskuba ir išeiti. Ką daryti? Teks varyti žiemą!, – taip nusprendę Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinės c grupės ugdytiniai su mokytoja Daiva Šileikiene atkeliavo į Zarasų viešąją biblioteką. Vaikai vienas per kitą pasakojo kaip švęsdami Užgavėnes varo žiemą. Bibliotekininkė papasakojo, kad žiemą varo ne tik vaikai, bet ir Pupinulių ir Žirnulių kaimų gyventojai. Pakvietė vaikus pasiklausyti pasakos ir sužinoti kas tuose kaimuose gyvena ir kaip švenčia Užgavėnes.
<...>
Zina ČERNOVIENE,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Apie pomėgius ir tėvų pajamas Skaityti plačiau...
Bendraudami galime įžeisti vieni kitus ir būti nesaugūs ne tik realiame gyvenime, bet ir virtualioje erdvėje. Kad to išvengtume ir būtume pagarbesni vieni kitiems bei saugesni, organizacijos atsakingos už saugumą internete rengia akcijas, dienas, savaites. Jų dalyviai - vaikai ir suaugusieji gali dalyvauti viktorinose, konferencijose, konkursuose. Juos rengia Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Viešoji įstaiga „Vaikų linija‘, asociacija „Langas į ateitį“ su partneriais.
Vasario 6 d. vyko 15-oji Tarptautinė Saugesnio interneto diena, kurios šūkis „Junkis, kurk ir dalinkis pagarbiai: geresnis internetas prasideda nuo tavęs!“. Renginiai, skirti šiai dienai paminėti vyko vasario 5-9 dienomis.
<...>

Zina ČERNOVIENE,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Lėlių teatras „Varnelė“ Skaityti plačiau...
Ketvirtadienį į mokyklą atvyko lėlių tetras iš Alytaus. Mūsų mažiesiams mokinukams parodė nuotaikingą spektakliuką „Linksma mankšta“. Pasibaigus renginiui, mokiniai galėjo apžiūrėti lėles, pasidalinti įspūdžiais apie spektaklio personažus.


N. Ragauskienė
Tarpklasinės varžybos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ Skaityti plačiau...
„Ketvirtų klasių mokiniai besiruošdami rajono mokyklų estafečių varžyboms išbandė savo vikrumą su draugais iš paralelinių klasių. Keturios komandos jau kuris laikas pamokų ir treniruočių metu mokėsi ir tobulino greičio, vikrumo, šoklumo, kamuolio varymo įgūdžius. Peršalimo ligos, mokykloje paskelbtas karantinas šiek tiek pakoregavo sportininkų gretas.
Mokiniai varžėsi šešių estafečių varžybose. Sirgaliai labai azartiškai sirgo už savo komandų draugus. Konstatuoti galima, kad mergaitės ir berniukai nenusileido vieni kitiems nei greičiu, nei vikrumu. Mokytojos labai reikliai vertino mokinių gebėjimus ir tuo pačiu pergyveno dėl auklėtinių sėkmės. Pasibaigus varžyboms, susumuoti rezultatai parodė, kad greičiausi yra IV D klasės mokiniai, (mokytoja L. Mažeikienė), II – ją vietą iškovojo IV C klasės (mokytoja I. Sabalaliauskienė) komanda, III –ią vietą iškovojo IV A klasės ( mokytoja D. Kukonenko) ir IV B klasės (mokytoja B. Veličkienė) komandos. Ateinančią savaitę savo sportinius gebėjimus ketvirtokai išbandys su rajono mokyklų pradinių klasių sportininkų komandomis. Tad palinkėkim jiems sėkmės!


N. Ragauskienė
Geltona, žalia, raudona Skaityti plačiau...
„Geltona spalva – tai saulė, žalia – tai laukai ir miškai, raudona spalva – tai kraujas...“, – pasakojo apie vėliavos spalvų reikšmes popietės „Šalelė Lietuva“ dalyviai.
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 2-4 klasių moksleiviai vartydami Kazio Sąjos knygą „Lietuvos valstybės ženklai ir vėliavos“ susipažino su vėliavomis, jų įvairove ir keitimusi įvairiais istoriniais laikmečiais. Sužinojo ir apie kitus valstybės simbolius. Sužinojo, kad pirmą sykį Gedimino pilies bokšte trispalvė suplevėsavo 1919 m. sausio 1 d. O nuo 1988 m. kiekvieną sausio 1 d. 8 val. rytą Gedimino pilies bokšte keliama trispalvė. Sausio 1-ąją minima Lietuvos vėliavos diena.
Sveikindami artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį mokiniai kūrė atvirukus. Juose klijavo valstybės vėliavos spalvų juosteles, iš raudonų ir geltonų žiedelių sudėliojo 100 metų. Suklijavo po du darbelius. Po vieną parsinešę namo dovanos artimiesiems, iš kitų darbelių bibliotekoje bus parengta parodėlė.
Lankėsi Saugesnio interneto savaitės rengėjų rekomenduojamoje Lietuvos radijo ir televizijos interneto svetainėje. Žiūrėjo pradinukams skirtą Gustavo enciklopedijos įrašą „Kaip lietuviai sutiko žinią apie vasario 16-ąją?
Išsirinkę knygeles mokiniai atsisveikino žadėdami apsilankyti po trumpų atostogų ir lydimi mokytojų Dainos Borisevičienės ir Rasos Dičiūnienės grįžo į mokyklą.
Renginį padėjo rengti projekto „Atrask save“ savanorė Julija Sapožnikova.


Zina Černovienė,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Sandros Bičiuchinos Zujevos