REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Rudenėlio spalvos Skaityti plačiau...
Čeža po kojomis spalvoti lapai. Pūstelėjęs vėjelis nuplėšia dar besisupančius medžių viršūnėse auksinius, raudonus, žalius lapus ir pakviečia šokti spalvotą šokį. Ruduo.
Saulėtą spalio trečiadienį besigėrėdami spalvotu rudeniu į biblioteką atkeliavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos moksleiviai su mokytoja Daina Borisevičiene. Dalyvaudami literatūros popietėje „Rudenėlio spalvos“ moksleiviai klausėsi bibliotekininkės skaitomos D. Bauerienės pasakos „Obuoliukai su megztukais“. Skaičiavo saldinius obuoliukus, vardino sodų ir daržų gėrybes.
Kūrybinės veiklos metu dalyviai kalbėjo apie medžių lapų spalvas ir ką iš jų galima sukurti. Rinkosi spalvotus jau paruoštus darbui lapus ir klijavo atvirukus. Maksimas sukūrė atviruką su drugeliu, Jokūbas su lapute. Viktorijos, Jelenos, Igorio, Andriaus G., Aurelijaus, Agnės, Loreno, Aleksandro, Andriaus atvirukuose plasnojo sparneliais įvairiausi paukšteliai.
Pasidžiaugę savo kūrinėliais moksleiviai išsirinko naujas knygeles, žaidė kompiuterinius žaidimus. Iš sukurtų atvirukų parengta parodėlė.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Pasaulio pažinimo viktorinos konkursas ,, Suk galvelę‘‘ Skaityti plačiau...
Spalio 24d. Zarasų ,,Santarvės‘‘ pradinėje mokykloje vyko rajoninė pradinių klasių pasaulio pažinimo viktorinos konkursas ,,Suk galvelę‘‘, tema ,,Pelėda‘‘, kurią organizavo Janina Trimonienė.
Džiugu, kad į viktoriną atvyko moksleiviai iš Turmanto pagrindinės mokyklos, kuriuos atlydėjo mokytoja Rita Urbietienė ir iš Salako pagrindinės mokyklos, kuriuos atlydėjo mokytoja Dalia Baubinaitė.
Šiais mokslo metais Zarasų ,,Santarvės‘‘ pradinės mokyklos trečiokai ir ketvirtokai stropiai ruošėsi viktorinai apie pelėdą, todėl atrankoje dalyvavo net 23 trečių ir 20 ketvirtų klasių moksleivių. Daugiausia taškų surinko šie moksleiviai:
Lėja Zajančkauskaitė (3a kl.), Gerda Ledzinskaitė ( 3a kl.), Mija Cibulskytė (3a kl.), Nikita Šaranovas ( 3b kl.), Angelina Morozova (3b kl.), Rugilė Aksiutovaitė ( 3c kl.), Edgaras Petrėnas (4b kl.), Amelija Mardosaitė ( 4d kl.), Nelija Prapuolenaitytė (4c kl.), Ignas Zakarauskas ( 4c kl.), Neda Novičenko (4c kl.), Kristina Kazakevičiūtė ( 4c kl.), Robertas Novatorovas (4c kl.).
Maloniai nudžiugino 4c klasės mokiniai, kurie puikiai atsakė į pateiktus klausimus ir gavo aukštus balus.
Prie viktorinos konkurso renginio aktyviai prisidėjo 3c ir 3a klasės moksleiviai. Savo spalvingais piešiniais ir darbeliais apie linksmas ir žavias pelėdas pradžiugino renginio dalyvius ir svečius.
Jau ne pirmus metus renginyje svečiuojasi Salako girininkijos girininko pavaduotojas Mindaugas Ilčiukas. Jis atsinešė pelėdų plunksnų kolekciją ir papasakojo daug įdomybių apie šiuos paukščius.
Vaikai aktyviai dalyvavo penkiose rungtyse... Mokinių atliktas užduotis atidžiai vertino pedagogų komisija. Pertraukų tarp užduočių metu mokiniai žaidė, dainavo, bendravo,... Laikas prabėgo nepastebimai.
Viktorinos nugalėtojai buvo apdovanoti Zarasų švietimo pagalbos centro padėkos raštais, Zarasų Urėdijos suvenyrais. Mokyklų komandoms buvo įteikti Lietuvos Aplinkos ministerijos plakatai ir dovanėlės.
Visiems smagu buvo bendrauti, gražiai ir prasmingai praleisti laiką bei pagilinti savo žinias apie pelėdą.
O kitais mokslo metais konkurso tema bus Žiogas.


Organizatorė Alicija Dumbravienė
Daržovių ir vaisių diena Skaityti plačiau...
Programa „Sveikatiada“, kurios šūkis - „Sveikai gyventi yra smagu“
Apie projekto programą... tai socialinė iniciatyva, kuria siekiama formuoti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžiais pagrįstą kultūrą mokymosi įstaigų bendruomenėse.
Tikslas – ugdyti jaunąją kartą, neturinčią sveikatos problemų ir gebančią formuoti savo gyvenimo būdą atliekant informuotus sprendimus mitybos bei fizinio aktyvumo klausimais.
„Sveikatiada“ organizuoja tęstines veiklas - keturios pagrindinės per mokslo metus inicijuojamos veiklos skirtingomis sveikos gyvensenos temomis: „Sveikas mitybos trimestras“, „Mankštiada“ , „Vandens diena“, „Šok ir nesustok“.
Mūsų mokykla yra įsijungusi į šią programą nuo 2015 m. Labai graži iniciatyva vyko rugsėjo pradžioje pirmose klasėse apie moliūgo naudą (jau apie buvo rašyta). Spalio viduryje vyko patiekalų iš daržovių ir vaisių pristatymas klasėse „Pavaišink draugą“. Mokiniai aktyviai ir išradingai pristatė daržovių ir vaisių naudą žmogaus sveikatai. Reklamavo savo receptus, skoningai pateikė klasės draugams. Džiugu, kad į šią veiklą buvo įtraukta ir visa mokinio šeima. Tai ženklas, kad sveikas maitinimas šeimoje yra svarbus teoriškai ir praktiškai. Šeimoje įgyta sveiko maitinimosi patirtis ir įtvirtinta mokykloje, suteikia mokiniui sąmoningos patirties ir skatina domėtis natūraliu sveiku maistu. Stebint mokinių daržovių ir vaisių patiekalų pristatymus kartu su mokyklos sveikatos specialiste Regina Antipova, labai džiugino, kad mokiniai jau žymiai daugiau žino ir labai drąsiai pristato savo šeimos firminius patiekalus. Malonu, kad mokyklos valgykloje mokiniai labai pageidauja moliūgų, brokolių sriubos. Mielai išsidalina obuolius, pieno produktus, kuriuos gauna nemokamai.

Nijolė Ragauskienė
Tarp klasinės kvadrato varžybos Skaityti plačiau...
Ketvirtų klasių mokiniai intensyviai ruošiasi rajoninėm kvadrato varžybom. Siekdami įgyti žaidybinės patirties ir išsiaiškinti geriausiai mokančius žaisti kvadratą, surengė tarp klasines kvadrato varžybas. Teisėjauti pasikvietė Arūną Zavadską, Zarasų Sporto centro direktoriaus pavaduotoją. Kova tarp keturių klasių komandų vyko draugiška, bet atkakli. Sirgaliai aktyviai ir labai nuoširdžiai palaikė kovingą savo klasės komandos dvasią. Mokytojos - trenerės kantriai ramino ir drąsino savo auklėtinius. Sportinės draugiškos rungtynės padeda išsiaiškinti taktines ir technines klaidas, ugdo pasitikėjimą savo jėgomis, įtvirtina kamuolio valdymo įgūdžius, stiprina komandos draugiškumą. Pasibaigus varžyboms paaiškėjo ir nugalėtojai. Nors nugalėtojai tapo visi. Rezultatai lėmė, kad geriausiai kvadratą žaidžia 4b klasės mokiniai (trenerė Birutė Veličkienė). Mažai kuo nusileido 4d klasės sportininkai (trenerė Liusė Mažeikienė). Trečiąją vietą iškovojo 4a klasės komanda (trenerė Dalia Kukonenko). Visai nedaug nuo jų atsiliko 4c klasės komanda (trenerė Irena Sabaliauskienė). Buvo renkami ir patys naudingiausi kvadrato žaidėjai. Išrinkti komandų lyderiai tai: Kajus Ivanovas (4a kl.), Andrius Pumputis (4b kl.), Deivida Bieliauskas (4c kl.), Erikas Vosylius (4d kl.) Nuotaika buvo visų puiki, nes dovanas, gavo visi.. Šis ruduo buvo labai sportiškai aktyvus. Mokiniai įsijungė į daug sportinių akcijų ir jose noriai dalyvavo. Lietuvos Aplinkos ministerija mūsų mokyklos visiems mokiniams už sportinę, judrią veiklą atsiuntė daug dovanėlių. Mokyklos direktorė įteikė nugalėtojams Padėkos raštus, dovaneles ir palinkėjo sėkmingo pasiruošimo rajono kvadrato varžybos, kurios vyks po rudens atostogų


Nijolė Ragauskienė
ŠVENTĖME TARPTAUTINĘ ŠYPSENOS DIENĄ Skaityti plačiau...
Šypsena, kaip ir kiti ypatingo dėmesio nusipelnę dalykai, turi savo dieną — kiekvienų metų pirmą spalio mėn. penktadienį pasaulyje minima Tarptautinė šypsenos diena. Šios dienos devizas – „Padaryk gerą darbą. Pasakyk komplimentą. Padėk nusišypsoti." Jau trečius metus iš eilės mūsų mokyklos mokiniai švenčia šią dieną.
„Gera Diena prasideda nuo Gero Ryto. O Geras Rytas prasideda tik nuo Tavęs! Ar jau apsirengei Gera Nuotaika? Ar pasidažei lūpas Šypsena? Ar nepamiršai pasikvėpinti Meile? Ar įsidėjai į rankinę Toleranciją ir šiek tiek Kantrybės? Ir nepamiršk skėčio nuo aplinkinių piktų žodžių ir blogų emocijų...SU TARPTAUTINE Š Y P S E N O S DIENA“ - tokiais gražiais žodžiais visus mokytojus ir mokinius pradžiugino bei sveikino 3c klasės mokiniai ir mokytoja Laimutė Lumbienė, apdovanojo savo nuoširdžiomis šypsenomis. Nuo pat ryto mokykloje tvyrojo gera nuotaika.0a, 0b,0c, 1c, 2a, 2b, 3a, 3b ir 3c klasių mokytojos su vaikais aptarė, kiek šypsena svarbi bendraujant, mokėsi sakyti komplimentus, darė gerus darbus. Kai kuriose klasėse buvo surengti „Gražiausios šypsenos savininko“ rinkimai. Nugalėtojais tapo 0b klasės mokiniai – Kamilė Lukšaitė, Vladislavas Goscevičius, 3a kl. – Marius Biveinis, Mija Cibulskytė, 3b kl. – Skaistė Vazgelevičiūtė, Ugnė Mačiulytė, Liana Angelina Morozova.
Šypsenos sukuriamas gėris – neįkainojamas. Ji gali daryti stebuklus. Dažniau šypsokimės, skleiskime gerą nuotaiką sau ir aplinkiniams, pamažu ims keistis ir visų mūsų elgesys.


Dėkojame 3c klasės mokytojai Laimutei Lumbienei ir jos mokiniams už padovanotas šypsenas mokyklos bendruomenės nariams.
Renginio koordinatorė mokyklos psichologė Zita Aleksandravičienė
Nuotraukos autorės, A. Dumbravienės
Pažintis su neregio pasauliu Skaityti plačiau...
„Aš keliauju į pasaką
kur nėra melsvo ilgesio
neapykantos keršto nei pykčio
aš keliauju per tiltus
juos nutiesė džiaugsmas
kad greičiau savo tikslą pasiekčiau
mane lydi giesmininkės lakštingalos
pietų vėjas švelnus mane lydi
aš keliauju į pasaką meile dabintą
kurioje bus beprotiškai gera...“(Indrė Gaskaitė)

Laimutė Lumbienė,
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokytoja
(nuotraukos teksto autorės)
Mokiniai dalyvavo Solidarumo bėgime 2017 Skaityti plačiau...
Visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“ kvietė visų Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų mokinius ir mokytojus dalyvauti jau tradiciniu tapusiame, ketvirtąjį kartą vyksiančiame Solidarumo bėgime. Šiais metais Solidarumo bėgimui ypatingą dėmesį skiria Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri sutiko globoti renginį, o Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija skatina dalyvauti mokyklų ir vietos bendruomenes Solidarumo bėgime.

Nijolė Ragauskienė
„Santarvės“ pradinės mokyklos
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Būk saugus kelyje Skaityti plačiau...
Atėjo ruduo su savo nuostabiomis spalvomis, įvairiomis dangaus nuotaikomis ir laukų gėrybėmis. Kiekviena diena kupina nesibaigiančių rūpesčių ir darbų. Ryte skubame į darbą ir mokyklą, nors už lango dar vyrauja prieblandos šešėliai. Tokiu metu yra svarbu saugiai keliauti iš namų į mokyklą, o vakare tai pat sėkmingai grįžti į namus. Vaikų saugumu turėtume pasirūpinti mes, suaugusieji, primindami jiems pagrindines kelių eismo taisykles. Į mūsų mokyklą buvo pakviesta Zarasų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Rosita Gurskaja. Susitikimuose su 0–4 klasių mokiniais dar kartą prisimintos saugaus eismo (elgesio) taisyklės, kalbėta apie taisyklingą atšvaitų nešiojimą. Vaikai prisiminė ne tik saugios kelionės į namus taisykles, bet ir sužinojo apie atšvaitus, jų rūšis, paskirtį ant drabužių ir dviračių. Vaikams buvo atsakyta į jiems rūpimus klausimus. Labai svarbu, kad ne tik policijos pareigūnai, mokytojai, bet, pirmiausia, mokinių tėveliai tinkamai išlydėtų savo vaikus į mokyklą ir aprūpintų juos matomumą gerinančiomis priemonėmis, primintų apie saugų elgesį kelyje.

Dėkojame policijos bendruomenės pareigūnei Rositai Gurskajai.
Parengė: Soc. pedagogė Viktorija Novodvorskienė
KOMPLIMENTAI MŪSŲ MOKYTOJOMS Skaityti plačiau...
KŪRYBINIŲ DIRBTUVIŲ „MĄSTAU, KURIU, AUGU“ MOKINIAI IR VADOVĖ LAIMUTĖ TARPTAUTINĖS MOKYTOJŲ DIENOS PROGA ANT DRUGELIŲ SPARNŲ NEŠA JUMS PAČIUS ŠVIESIAUSIUS IR ŠILČIAUSIUS KOMPLIMENTUS BEI ŠYPSENAS

Susitikimas su „Harlem Globetrotters“ Skaityti plačiau...
Rugsėjo 21 dieną Lietuvoje besilankantys krepšinio cirku vadinamo „Harlem Globetrotters“ kolektyvo nariai “Buckets” Blake ir “Ace” Jackson apsilankė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos sporto salėje, kur susitiko su „Santarvės“ pradinės mokyklos II-IV klasių mokiniais, „Ąžuolo“ gimnazijos sporto aistruoliais ir pristatė savo socialines programas „Patyčių prevencijos Abėcėlė“ ir „CHEER – vidinės stiprybės jėga“.

Laimutė Lumbienė,
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokytoja
(straipsnis parengtas pagal JAV ambasados Lietuvoje informacinį pranešimą)
Nuotr. Laimutės Lumbienės
SAUGUMO PAMOKĖLĖS PRIEŠ SMURTĄ „AŠ SAUGUS, KAI ŽINAU“ Skaityti plačiau...
Yra įvairių būdų išreikšti padrąsinimą, meilę ir užuojautą. Dažnai norisi vaiką paglostyti, apkabinti, patapšnoti jam per petį, palaikyti už rankos. Taip liečiame savo vaikus, kartais norisi paliesti ir svetimą išsigandusį vaiką. Tačiau labai svarbu laikytis saugumo taisyklių ir bendrų sveikos nuovokos principų, kad šie prisilietimai netaptų blogi ir nekeltų vaikui diskomforto, jo nežalotų.

Organizatorė mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė