REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
APIE MOKYKLĄ
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
FOTO GALERIJA

Pamokų laikas
Pirmokų pamokų laikas:
1 pamoka 8.00 - 8.35
2 pamoka 9.00 - 9.35
3 pamoka 9.45 - 10.20
4 pamoka 10.35 - 11.10
5 pamoka 11.20 - 11.55

2-4 klasių pamokų laikas:
1 pamoka 8.00 - 8.45
2 pamoka 9.00 - 9.45
3 pamoka 10.05 - 10.50
4 pamoka 11.10 - 11.55
5 pamoka 12.05 - 12.50
6 pamoka 13.00 - 13.45
Neformalusis ugdymas

Orų prognozė
Oras šalyje Zarasai
G P I S
Statistika
Pasaulinė ligonių diena Skaityti plačiau...
„..Patikiu šią 22-ąją Pasaulinę ligonių dieną Marijos užtarimui, kad ji padėtų ligoniams išgyventi savo kančią bendrystėje su Jėzumi Kristumi ir paremtų visus, kurie rūpinasi ligoniais. Visiems ligoniams, visiems sveikatos apsaugos darbuotojams ir jiems padedantiems savanoriams nuoširdžiai teikiu savo apaštališkąjį palaiminimą“. (Iš Popiežiaus Pranciškaus žinios 22-osios Pasaulinės ligonių dienos proga). Įkvėpti šių žodžių ir paraginti klebono Remigijaus Kavaliausko kaip ir kasmet, 2014 m. vasario 11 d., Zarasų skyriaus samariečiai (vadovė Nijolė Ragauskienė) ir Jaunieji maltiečiai aplankė ligonius
*** Skaityti plačiau...
Nežinau pasaulyje aukštesnio
Už eglės ūgio žodį - LIETUVA.
Ir nežinau saldesnio duonos kąsnio
Ir man graži lininė jos spalva.

MALONIAI KVIEČIAME Į KONCERTĄ, SKIRTĄ VASARIO 16 –TAJAI,
LIETUVOS VALSTYBĖS ATKŪRIMO DIENAI PAMINĖTI.

Vasario 14 d. laukiame aktų salėje:

10.00 val. 0 – II klasių mokinių
11.00 val. III – IV klasių mokinių

Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos administracija
Skautų dainų konkursas Skaityti plačiau...
Jau 15 metų priešpaskutinį sausio savaitgalį skautai iš visos Lietuvos renkasi į Kauną dainuoti ir sušilti prie skautiškų dainų laužo. Idėja rengti konkursą kilo siekiant įamžinti vyriausio skautininko brolio Felikso Šakalio atminimą, kuris buvo vienas iš skautų judėjimo Lietuvoje atkūrėjų. Skautų dainų konkurso sumanytojos ir organizatorės yra brolio Felikso Šakalio dukros Almė Jurevičienė ir Rėda Šakalytė, kurių tėtis ir skatino skautus ne tik mylėti savo kraštą, saugoti gamtą, bet ir puoselėjo dainavimą skautų tarpe, pats labai mėgo dainuoti, rinko ir kūrė dainas. O iš kur kilo tas pomėgis - aprašoma knygoje apie vyriausią skautininką Feliksą Šakalį „Gerumas turi tapti įpročiu“.
Ištrauka - „...Dvidešimto amžiaus pradžioje nelengvo gyvenimo Lietuvoje genamas patraukia į Latviją ir Vincas Šakalys iš Zarasų krašto, Imbrado bažnytkaimio. Netrukus jis sukuria šeimą, gimsta duktė Genovaitė, tačiau netrukus žmona suserga ir miršta. Našlys susipažįsta su Tekle Marcinkevičiūte, neseniai atvykusia į Rygą iš Kupiškio krašto Daukučių kaimo. 1909 metais jie susituokia, susilaukia dar dviejų dukterų – Veronikos ir Onutės.
Trijų Karalių pagerbimas prie prakartėlės Skaityti plačiau...
Po atostogų į mokyklą sugrįžę “Santarvės” pradinės mokyklos mokiniai visą pirmąją savaitę lydimi tikybos mokytojos Nijolės Ragauskienės bei klasių auklėtojų lankėsi bažnyčioje. Pamoka “Trijų Karalių pagerbimas prie prakartėlės” vaikams paliko gilų įspūdį. Mokiniai susikaupę klausėsi pasakojimo, kaip Betliejuje gimusį kūdikėlį Jėzų aplankė Trys karaliai. Jie „įžengę į namus, rado kūdikį su motina Marija ir, parpuolę ant žemės, Jį pagarbino. Jie atidarė savo brangenybių dėžes ir davė Jam dovanų: aukso, smilkalų ir miros” (Mt 2, 11). Baltazaro dovana – mira. Mira – tai dygliuotas krūmokšnis, iš kurio buvo gaminamas kvapus aromatinis balzamas ir šventas aliejus, kuriuos norint išgauti mirą reikėjo sutrinti, sutraiškyti.
Atmintis gyva, nes liudija Skaityti plačiau...
Kaip ir visos mūsų šalies mokyklos dalyvavome Gynėjų dienos paminėjimo akcijoje“ Atmintis gyva, nes liudija“. Žvakelių liepsna tamsų sausio 13 –osios rytą šildė visus ir skelbė šviesą, viltį ir gyvenimą. Mokyklos foje mokytojos Laimos Zibolienės iniciatyva per pertraukas vis gausiau sužįsdavo „Neužmirštuolių medis“, pasipildydamas vaikų atneštais neužmirštuolių žiedeliais.

E. Naprienė
Nuotraukos N. Ragauskienės
Nacionalinė iniciatyva „Neužmirštuolė“ Skaityti plačiau...
Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną paminėjome visuotine pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ ir nacionaline iniciatyva „Neužmirštuolė“. Akcijos ir iniciatyvos tikslai:
• Priminti, kaip sovietų kariuomenė bandė įvykdyti perversmą Lietuvoje ir nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, o Lietuvos piliečiai apgynė valstybės nepriklausomybę;
• Puoselėti mokinių istorinę atmintį bei patriotiškumą.
Akcijos simbolis – uždegta žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, vienybę ir atmintį. Be to, šiandien dar įsisegėme prie savo širdies neužmirštuolės žiedą – Atminties ir Pagarbos laisvės kovotojams ženklą bei priminimą, kodėl esame laisvi... Susikaupę tyloje ir žvakių šviesoje pasižiūrėjome dokumentinį filmą apie Sausio 13-osios įvykius, pasikalbėjome, o savo pasigamintomis neužmirštuolėmis papuošėme vestibiulyje esantį medį...

Laimutė Lumbienė, 3 c klasės mokytoja
Nuotraukos autorės
Projektas „Iš močiutės kamaros“ Skaityti plačiau...
Labai greitai prabėgo du metai, per kuriuos Zarasų „Santarvės“ mokyklos ketvirtokai, vadovaujami mokytojų D. Kukonenko, B. Veličkienės, I. Sabaliauskienės, vykdė projektą „Iš močiutės kamaros“. Projektą sudarė dvi veiklos kryptys: 1) „Jos didenybė duona“, 2) “Vakarojimai seniau ir dabar”... Įgyvendindami pirmosios projekto dalies tikslus, mokiniai rinko medžiagą apie senovines ir dabartines duonos kepimo tradicijas. Zarasų krašto muziejuje edukacinės pamokos „Pasakos kamaroj“ metu, kurią vedė mokytoja Sigita Paradnikienė, visi apžiūrėjo senovinius rakandus, skirtus javų sėjimui, kūlimui, pjovimui, duonos kepimui. Šlyninkos malūne, taip pat edukacinės programos metu, patys pamėgino išsikepti duonos. Visus nuveiktus darbus apibendrino vakaronės metu, kur ne tik šoko, dainavo, bet ir mynė mįsles, rėžė patarles, o tėvelius ir svečius pamokė kulti spragilais.
Pelnytos Padėkos Skaityti plačiau...
Mums, 3c klasės mokiniams ir mokytojai, 2014-ieji prasidėjo puikiai, nes sužinojome, kad Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato organizuotame 1–4 klasių moksleivių piešinių konkurse „Ateities policija“ Arminas Burokas laimėjo II-ąją, o Martyna Paradnikaitė III-ąją vietas. Jiems įteiktos Padėkos ir atminimo dovanėlės. Plačiau apie konkursą galite paskaityti internetiniame puslapyje:
Viešnagė Zarasų pensione Skaityti plačiau...
Visi norime būti pastebėti, pagirti, paskatinti. Apsupty draugų ir artimųjų jaučiamės mylimi ir reikalingi. Meilės ir pagarbos nebūna perdaug, o ypač jos reikia, kai ištinka nesėkmė, aplanko liga. Puoselėti šiuos jausmus padeda bendravimas su Zarasų pensiono gyventojais. Žmonių su negalia dienos proga , mes , Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtokai, paruošėme muzikinę staigmeną ir nuvykome į svečius. Koncerto metu ne tik išgirdome sveikinimų, palinkėjimų, skirtų likimo nuskriaustiems žmonėms, bet ir patys pristatėme savo muzikinę staigmeną, bei padovanojome pačių gamintus atvirukus.Pamatėme ir išgtirdome, kaip dainuoja, skaito eiles, kaip šoka patys šio pensiono gyventojai. Susižavėjome nuostabiausia jų rankų darbų parodėle.
Dosnaus kalėdų senelio dovanos Skaityti plačiau...
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 3b klasės mokiniams Kalėdų senelis šiais metais buvo ypač dosnus. Adventui prasidėjus mūsų klasės duris papuošė pati gražiausia kojinytė (mokinio Artur Kudriašov mamos ir tėčio darbelis). Gruodžio 18 dieną visi sulaukėme Kalėdų senelio su dovanomis. O gruodžio 20 dieną pasipylė mokiniams tikras dovanų „lietus“. Nedas Lukošiūnas tapo 1-4 klasių piešinių konkurso „Ateities policija“ I vietos nugalėtoju rajone ir buvo apdovanotas DIPLOMU bei paskatinimo dovanėle Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato viršininko Vitalio Kutkausko (LIETUVOS POLICIJA, Zarasai, 2013-12-20). Klasės draugai ir mokytoja Danutė taip pat pasveikino Nedą ir padovanojo jam didžiulį „Pergalės“ šokoladą. Tą pačią dieną visi 3b klasės mokiniai buvo apdovanoti Vaidos Kavaliauskaitės knygelėmis „Istorijos apie meilę, stebuklus ir ilgesį“, nes dalyvavo piešinių ir fotografijų konkurse „Gandrus pasitinkant 2013“ (projektas „Naisių vasara“), o mokytoja Danutė - CD liaudies dainų, pasakojimų ir instrumentinės muzikos rinkinuku
Kas į mūsų mokyklą pakvietė Kalėdas Skaityti plačiau...
Į mūsų mokyklą Šventė ateina anksčiausiai… Kai miesto progimnazijoje ima kvepėti Kalėdomis, kai į gimnaziją ateina tik silpna Šventės nuojauta, pradinėje mokykloje vaikai jau švenčia. Tai didelis jų darbas, didelės jų mokytojų pastangos, švelnus ir šventiškas tėvelių rūpestis.
Jau nuo gruodžio 16 d. mokykloje apsigyveno nykštukai ir fėjos, kiškiai, lapės, meškiukai ir, žinoma, Kalėdų senelis. Kiekvieną vakarą iš darbų grįžtantys žmonės mato mokyklą apgulusių automobilių spūstį, skubančius į šventę mažus ir didelis.