REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
FOTO GALERIJA

Pamokų laikas
Pirmokų pamokų laikas:
1 pamoka 8.00 - 8.35
2 pamoka 9.00 - 9.35
3 pamoka 9.45 - 10.20
4 pamoka 10.35 - 11.10
5 pamoka 11.20 - 11.55

2-4 klasių pamokų laikas:
1 pamoka 8.00 - 8.45
2 pamoka 9.00 - 9.45
3 pamoka 10.05 - 10.50
4 pamoka 11.10 - 11.55
5 pamoka 12.05 - 12.50
6 pamoka 13.00 - 13.45
Neformalusis ugdymas

Orų prognozė
Oras šalyje Zarasai
G P I S
Statistika
NULEISTŲ RANKŲ NEBUVO Skaityti plačiau...
Netradicinė mokymosi erdvė įgalina didesnį mokinio susidomėjimą, aktyvesnį dalyvavimą ugdymo procese. Mokykla, bendradarbiaudama su muziejumi, kuria glaudų ryšį, skatindama ne tik atskleisti praeities ir dabarties sąsajas, bet ir perimti savo krašto tradicijas, papročius.
Tądien „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtokams Zarasų krašto muziejuje vyko užsiėmimas: ,,Šiaudiniai žaislai Šv. Kalėdoms“. Muziejininkė – edukatorė Sigita Paradnikienė priminė Advento reikšmę: tai ne tik Didysis Laukimas, laikas, skirtas atleisti ir grąžinti skolas, bet ir galimybė daugiau pabūti su savo artimaisiais, nes tamsūs ir ilgi vakarai nuteikia visus ramesniam poilsiui.
Zoninių varžybų rezultatai Skaityti plačiau...
Laimėję rajonines kvadrato varžybas vykome į Rokiškį, kur lapkričio 29 d. vyko 2014-2015 m. m. Lietuvos mokinių olimpinio festivalio Zoninės kvadrato varžybos. Grįžome iškovoję garbingą II-ąją vietą. Manau, kad ši diena ilgai išliks ilgam tiek ketvirtokų atmintyje, tiek mokytojų, ruošusių mokinius ir lydėjusių į varžybas (Alicija Dumbravienė, Laimutė Lumbienė, Danutė Tumalovičienė ), nes buvo pilna jaudulio ir įtampos bei labai gerų emocijų…


IV c klasės mokytoja Laimutė Lumbienė
Nuortaukos A. Dumbravienės

Ir žodis suskambo! Skaityti plačiau...
Lapkričio 20 d. Zarasų viešojoje bibliotekoje vyko Zarasų rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Žodi, suskambėk“. Taip simboliška ir miela, kad poetų eilės skambėjo bibliotekoje, kurios aura stiprino ir įkvėpė jaunuosius skaitovus.
Išmėginti savo meninio skaitymo gebėjimus miesto mastu atvyko 19 jaunų, talentingų ir žavių ketvirtų klasių mokinių iš Salako pagrindinės mokyklos, Suvieko pagrindinio ugdymo skyriaus, Degučių pradinio ugdymo skyriaus, Zarasų rajono Antazavės J. Gruodžio gimnazijos, Turmanto pagrindinės mokyklos, Dusetų K. Būgos gimnazijos ir Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos.
Meninio skaitymo konkursas „ Žodi, suskambėk“ Skaityti plačiau...
Po rudens atostogų mokinukai uoliai ėmėsi tobulinti pasirinktų poezijos kūrinių skambesį, raišką, įtaigumą. Lapkričio 18 dieną į skaitovų konkursą susirinko 4-3 klasių raiškaus žodžio gerbėjai. Šis konkursas buvo skirtas poetės Almos Karosaitės atminimui pažymėti. Poetė praeitais metais lankėsi mūsų mokykloje ir labai nuoširdžiai benrdravo su pradinukais. Ne vienas įsigijo eillėraštukų knygutes su autografu... Deja jau paskutiniu.
Vertinimo komisija, kurią sudarė mokyklos direktorė Valerija Palivoda, lietuvių kalbos mokytojos ekspertas Vasilijus Trusovas, „Ąžuolo“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Gitana Vasalauskienė, mokyklos bibliotekininkė Ala Semionova, pirmų klasių mokytojos: D. Kukonenko, B. Veličkienė, I. Sabaliauskienė ir visų pamėgtas ir numylėtas Zuikis Nulėpausis.
TOLERANCIJOS DIENOS PAMINĖJIMAS Skaityti plačiau...
Mūsų mokykloje minint tarptautinę Tolerancijos dieną vyko tolerancijos ir mandagumo pamoka su mokyklos prichologe. Į pamoką noriai rinkosi 4a ir 4b klasės mokiniai su savo mokytojomis. Vaikams buvo rodomas filmas „Kas yra tolerancija?“. Po jo peržiūros diskutuota su mokiniais kaip svarbu toleruoti skirtingą nuomonę turinčius, kitaip mąstančius, neįprastai atrodančius, kitaip kalbančius žmones. Užsiėmimo metu psichologė dar kartą priminė susirinkusiems, kad visas mus supantis pasaulis yra įvairus, pilnas spalvų ir veiklos, kad mokykloje mes visų pirma bendraujame. Todėl kyla klausimas, ar mūsų bendravimas mandagus, pagarbus? O būti tolerantišku, vadinasi būti pagarbiu, mandagiu kito atžvilgiu kasdieninėse situacijose.

Viktorina „Suk galvelę“ Skaityti plačiau...
Prieš rudens atostogas vyko viktorina „Suk galvelę“ II etapas. Joje kiekvienais metais noriai ir aktyviai dalyvauja Turmanto, Salako pagrindinių mokyklų, Antazavės J. Gruodžio gimnazijos ir mūsų ,,Santarvės“ pradinės mokyklos 3-4 klasių mokiniai su mokytojomis. Šį kartą moksleiviai gilino gamtamokslines žinias apie žaltį.
Viktorina prasidėjo daina – himnu ,,Suk galvelę“, subūrusi visus dalyvius į bendrą ratą. Smagiai pasisukę ir padovanoję vienas kitam šypseną, vaikai pasidalino į komandas.
Prieš pradedant lenktyniauti, pasidžiaugėme svečiais. Mus su dovanomis aplankė Zarasų rajono urėdas R. Jurevičius, ,,Zarasų krašto“ korespondentė D. Pulokaitė ir fotografas V. Kukonenko. Žiūri komisijoje maloniai sutiko būti psichologė Zita, bibliotekininkė Ala ir urėdas Rimantas.
Kelionė į Pirmokų šalį Skaityti plačiau...
Mes 2d klasės mokiniai su savo mokytoja Galina Razmanavičiene samanėme „paegzaminuoti“ 1a klasės mokinius ir jų mokytoją Dalią Kukonenko. Parinkome mįslių apie raides, skaitymo bei skaičiavimo užduotėlių. Paprašėme, kad pirmokai parengtų namų darbą – savo klasėės trumpą pristatymą.
Šventė įvyko spalio 24 dienos vakare. Buvo įdomu stebėti nedrąsius pirmokėlius, kurie laikydami savo rankutėse gražiai nupieštas raidžių piešinėlius ir baikščiai dairydamiesi, į aktų salę įžengė pereidami per siaurą suolą. Tačiau jie greitai apsiprato ir puikiai atliko visas pateiktas užduotėles: puikiai mynė mįsles,skaitė nežinomą tekstą, mintinai skaičiavo aritmetinius veiksmus.
PASAULINĖ PSICHINĖS SVEIKATOS DIENA MOKYKLOJE Skaityti plačiau...
Š.m. spalio 10d. tradiciškai minėjome Pasaulinę psichinės sveikatos dieną. Mokyklos bendruomenė noriai dalyvavo renginyje šiai dienai paminėti. Nuo ankstyvo ryto mokytojos su nuoširdžia šypsena pasitiko savo mokinius, linkėjo geros dienos, pasakojo linksmas istorijas iš savo mokyklinio gyvenimo, aptarė geros savijautos svarbą. Visa tai padėjo palaikyti gerą savijautą, stiprino pasitikėjimą, kvietė bendrauti.
Rudenėlis lapais bėga Skaityti plačiau...
Pastebėjome, kad ruduo labai gražiai nudažo medžių lapus. Tokias spalvas naudoja ir dailininkas mėgėjas Vytautas Šalna savo piešiniuose. Neseniai jis lankėsi mūsų klasėje dailės pamokoje. Ponas Vytautas parodė savo piešinius, papasakojo, kaip jiūs piešia, o taip pat davė mums gerų patarimų, kaip laikyti lapą piešiant, kokį teptuką pasirinkti, kaip maišyti spalvas. Po to jis pasiūlė mums nupiešti piešinius tema „Rudenėlis lapais bėga“. Visi mielai ėmėme darbuotis, o ponas Vytautas dar paskaitė savo eilėraščių. Pamokos pabaigoje jis įvertino mūsų darbus, davė patarimų, o kai kuriuos pagyrė. Mums visiems labai patiko ši pamoka, nes rudenėlis piešiniuose dabar „bėgioja“ mūsų klasėje.


Mokytojų diena paminėta Prezidento rūmuose Skaityti plačiau...
Tarptautinės mokytojų dienos proga spalio 6 dieną į Lietuvos Respublikos Prezidento rūmuose vykusią Meilės Lukšienės premijos teikimo ceremoniją buvo pakviesti mokytojai iš visos Lietuvos: Respublikos Metų mokytojo vardą pelnę pedagogai, M. Lukšienės premijos kandidatai ir laureatai. Šventėje dalyvavo ir Zarasų mokytojos Laimutė Lumbienė bei šių eilučių autorė Gitana Vasalauskienė.
Antras žingsnis švenčia dešimtmetį Skaityti plačiau...
Džiaugiamės, kad Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokytojai ir mokiniai sėkmingai dalyvauja „Antro žingsnio“ prevencinėje smurto mažinimo programoje, kuri padeda vaikams ugdyti(s) socialinius – emocinius įgūdžius bei skatina sveikos visuomenės auginimą.
LR Švietimo ir mokslo ministerija aktyviai remia šios programos įgyvendinimą ir todėl mokytojų, dirbančių su „Antro žingsnio“ programa, ratas labai išsiplėtė: jau virš 1200 klasių įgyvendina šią programą. Tai reiškia, kad beveik 216000 mokinių įgijo būtinų mokantis ir gyvenant socialinių – emocinių įgūdžių.
Dešimtmečio proga rugsėjo 25 d. mūsų mokyklos IV-ųjų klasių mokiniai ir mokytojos prisijungė ir dalyvavo respublikinėje akcijoje "Laimingi, nes augame su AŽ, junkitės ir jūs".
Prasidėjus pamokoms mokiniai apsibrėžė savo ranką, nuspalvino kaip „Antro žingsnio“ logotipą ir visą dieną nešiojo jį kviesdami ir kitų klasių mokinius bei mokytojus prisijungti prie šios akcijos. Po keturių pamokų sustojome mokyklos sporto salėje į „Antro žingsnio“ draugų ratus. Susikabinę rankomis nusifotografavome. Pasidžiaugėme, kad esame kartu su VŠĮ Paramos vaikams centro „Antro žingsnio“ komanda.