REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
KETVIRTOKAI VILNIUJE Skaityti plačiau...
Lapkričio 20 dieną 4a ir 4b klasių mokiniai su mokytojomis Alicija ir Danute išvykome į Vilnių. Vilniaus universiteto planetariume – specializuotame astronomijos ir gamtos mokslų informacijos centre vyko mokomoji – pažintinė veikla tema: „Žemė – Saulės planeta“. Seanso metu sužinojome, kad mes gyvename planetoje, kuri vadinasi Žemė ir ji sukasi aplink žvaigždę, vardu Saulė. Saulė yra vienintelė žvaigždė, kuri yra taip arti Žemės, kad mes jaučiame jos šilumą. Iš kosmoso Žemė atrodo žydra. Taip yra dėl to, kad beveik tris ketvirtadalius jos paviršiaus yra apsėmęs vanduo. Papietavę autobuse nuvažiavome į Vilniaus senamiestį. Aplankėme Signatarų namus. Užsukome į Vilniaus universiteto kiemą. [...]
4a klasės mokytoja Alicija Dumbravienė,
4b klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė.
Nuotraukos Mijos mamos Ievos Cibulskienės,
4b kl. mokinės Ugnės Mačiulytės ir
mokytojos Danutės.
Pirmokų krikštynos Skaityti plačiau...
Laikas bėga greitai.Šiais laikais tokius žodžius gali ištarti net pirmokai. Juk, pažiūrėkim , atrodo tik vakar mokiniai po vasaros atostogų sugužėjo į klases... O, pasirodo, nuo tos dienos praėjo penkiasdešimt dienų. Todėl Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos pirmų klasių mokiniai su savo mokytojomis ( šių eilučių autore, Birute Veličkiene, Irena Sabaliauskiene) surengė šventę, kurią pavadino „Pirmokų krikštynomis“. Šventės metu mokiniai atliko integruotas lietuvių kalbos (skaitė ketureilius, skaičiavo raides žodžiuose minė mįsles), pasaulio pažinimo ( sprendė rebusus, ieškojo atsakymų į painius klausimus), matematines užduotis (mintinai atliko sudėties ir atimties veiksmus 20 ribose). Vaikai puikiai pritaikė savo sukauptas žinias praktikoje. Smagiausia buvo sportinių ir muzikinių užduočių metu, nes visi gebėjo greitai pralįsti per lankus, ne tik linksmai padainuoti daineles, bet visus žiūrovus pamokė šokti linksmą šokį „Gumi gumi“. Šventės metu mokinukus drąsino šmaikštus vedantysis Ryklys _ Dyglys (šių eilučių autorė). Pasibaigus užduotims vaikai priėmė priesaiką, kurios metu pasižadėjo būti draugiškais, globoti vieni kitus, tausoti savo ir mokyklos turtą, mylėti ir gerbti savo mokytojas. Sveikinimo žodžius tarė mokyklos direktorė Valerija Palivoda, pavaduotoja Nijolė Ragauskienė, ikimokyklinukai su mokytoja Rasa Dičiūniene bei antrokai su mokytoja Galina Razmanavičiene. Šventė baigėsi, tačiau apie ją mokiniams primins popieriniai medaliai, ant kurių didelėmis raidėmis parašyta „AŠ _ PIRMOKAS“.

Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos
1a klasės mokytoja – metodininkė
Dalia Kukonenko
Rudens spalvos darbuose Skaityti plačiau...
Antradienio rytą džiaugdamiesi saulute ir išvyka į biblioteką triukšmingai sugūžėjo pirmokėliai su mokytoja Dalia Kukonenko. Vaikų literatūros skyriuje juos sutikusią bibliotekininkę apibėrė jiems rūpimais klausimais. Smalsavo ką veiks, kiti apžiūrėjo ant stalų gulinčius kaštonus, giles, lapus, pasakojo kur juos rinko.
Klausydamiesi bibliotekininkės skaitomos Gretės Siliūnaitės pasakėlės „Gilė ir Kaštonas“ sužinojo jų susipažinimo ir draugystės istoriją. Išbandė kaštonų spyglių aštrumą, apžiūrėjo pro sprogusius paltukus besiveržiančius ruduosius pilvukus. Ant spalvoto kartono užsidėję klevo lapelius brėžė jų kontūrus, spalvino žaliai, geltonai, mėlynai. Piešė rėmelius, rašė vardus, pasakojo kam dovanos. Apžiūrėję vaikų darbelių ir piešinių parodėles, drąsesni „važiavo“ dviračiu, kiti šurmuliavo žaidimų kambaryje.


ZINA ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės
AKCIJA „DOVANOJU TAU ŠYPSENĄ“ Skaityti plačiau...
Tradiciškai jau mūsų mokykloje kiekvieną metų pirmą spalio mėnesio penktadienį minima tarptautinė Šypsenos diena. Ją švęsti kadaise sumanė amerikietis dailininkas Harvey Bollas. Tai jis yra linksmojo apskrito geltono veidelio, dar kitaip vadinamą „smailu“, šypsenėlės, autorius. Frenkas Irvingas Fletčeris yra pasakęs: „šypsena – ji nieko nekainuoja, bet daug ką sukuria. Jos negalima nusipirkti, pasiskolinti ar pavogti, nes ji yra visiškai bevertė, jei neatiduodama nuoširdžiai. Šypsena praturtina tuos, kurie ją gauna, nenuskurdindama tų, kurie ją duoda. Šypsena blyksteli tik akimirką, o atmintyje kartais išlieka ilgam...“ Šiemet ši diena sutapo su tarptautine Mokytojo diena ir nuotaikingai buvo švenčiama mūsų bendruomenėje. Mokiniai ir jų tėveliai tą rytą rinkosi ne tik besišypsantys, bet ir su gėlėmis, maloniomis staigmenomis, kad pradžiugintų ir pasveikintų mielas mokytojas. Visa tai maloniai nuteikė, kėlė nuotaiką, suteikė optimizmo ir šią dieną padėjo atsirasti ne vienai šypsenai veide.

Akcijos organizatorė
mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
MOKAUSI BŪTI SAUGUS Skaityti plačiau...
Trečius metus iš eilės rugsėjo paskutiniąją savaitę mokykloje vyko saugumo užsiėmimai su mokyklos psichologe. Užsiėmimai buvo vedami remiantis socialinės kampanijos „Vienas iš penkių“ metodine medžiaga 0a,0b,0c ir 0d priešmokyklinių grupių vaikams, o taip pat 2a, 2b,2c ir 2d klasių mokiniams apie smurto rūšis „Aš saugus, kai žinau“. Specialistė suteikė jiems žinių apie kūną, saugumą, galimas pavojingas situacijas bei įrankių, kaip apsisaugoti nuo netinkamo ir pavojingo suaugusių elgesio, seksualinės prievartos bei išnaudojimo, kaip atskirti gerus prilietimus nuo blogų prisilietimų, supažindino mokinukus su apatinių rūbelių taisykle. Vaikai mokėsi tinkamai reaguoti ir apsaugoti save pavojingose situacijose ir internete, kaip pasakyti tvirtą NE, į ką kreiptis ir kur ieškoti pagalbos. Praktinėmis užduotimis mokiniai įtvirtino žinias apie savo saugumą.mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
SVEIKATINGUMO DIENA SALOJE Skaityti plačiau...
Penktadienį 4a ir 4b klasių mokiniai su mokytojomis Alicija ir Danute išėjome į Zaraso ežero Didžiąją salą. Oras buvo puikus. Šypsojosi saulutė, buvo gera ir jauku. Zaraso ežero paplūdimyje vyko Sveikatingumo ir sporto diena!!! Žaidėme kvadratą, futbolą, karstėmės “voratinkliu”. Pasivaikščiojome po salą. Džiaugėmės nuostabia salos gamta bei sutvarkyta aplinka. Vienas mokinys ypatingai džiaugėsi, nes jis tik antrą katrą buvo saloje...Pailsėję nutarėme užsukti į vaikų žaidimų aikštelę prie fontano. Deja, fontanas neveikė, ilsėjosi po vasaros. Draugiškai susėdę prie staliukų pusryčiavome. Pasidalinome, pavaišinome draugus ir vėl žaidėme žaidimų aikštelėje. Čiuožėme nuo „kalniuko“, supomės sūpynėmis. Atsirado „laivo kapitonas“ ir net „Titanikas“. Buvo labai smagu. Grįždami į mokyklą stebėjome rudenėjantį miestą ir džiaugėmės puikia Sveikatingumo diena!!!


4a mokytoja Alicija Dumbravienė ir
4b klasės mokytoja Danutė Tumalovičienė
Pasveikinome jūrą Skaityti plačiau...
2018 m. liepos 28-29 dienomis dešimt Zarasų rajono pradinukų, lydimų Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo pedagogių Larijos Savičenko ir Daivos Šileikienės bei mokyklinio autobuso vairuotojo Arūno Vainiūno, dalyvavo jau trečius metus organizuojamoje socialinėje akcijoje „Pasveikink jūrą Palangoje“. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Palangos merija Lietuvos vaikams iš sunkiau besiverčiančių, daugiavaikių šeimų padovanojo galimybę pirmą kartą pamatyti Baltijos jūrą.
„Šaltos bangos ne bėda, jūrą mylim visada!“ – tai šūkis, kurį skanduodami Zarasų rajono vaikai žygiavo „Linksmojoje eisenoje“ jūros link. Eisena buvo tikrai linksma, nes 43 rajonų vaikai su savo mokytojomis bei gausia savanorių palyda šokdami, dainuodami ir skanduodami traukė Palangos gatvėmis. Gerą nuotaiką palaikyti padėjo linksmi vedėjai, fotografai, paramedikai, jūreiviai ir nuostabioji Kakių Makių komanda.
<...>

Daiva Šileikienė
Nuotraukos Larijos Savičenko
Sveikinimai prizininkei Rugilei! Skaityti plačiau...
Džiaugiuosi, kad Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos konkurse, kuris buvo skirtas tarptautinei Vaikų gynimo dienai, dalyvavo net 22 Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 3c klasės mokiniai. Respublikiniame piešinių konkurse „Kaip įsivaizduoji vaiko teisių gynėją?“ dalyvavo 364 dalyviai iš visos Lietuvos. Iš visų gautų įdomių, kūrybiškų ir originalių vaikų piešinių Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos kompetentinga komisija išrinko 30 geriausių darbų. Tarp jų ir Rugilės Aksiutovaitės kūrybinis darbas „AŠ ESU FĖJA - VAIKO TEISIŲ GYNĖJA“. Ji pelnė Padėką, nes pasižymėjo originalumu ir kūrybišku žvilgsniu. Pelnyta III- ioji prizinė vieta. Kol visi dalyviai dar laukia diplomų – nugalėtoja jau džiaugiasi Padėka ir daugybe prizų.... Džiugina žinia, kad mūsų piešiniai papuoš Tarnybą bei jos skyrius visoje Lietuvoje!

Laimutė Lumbienė,
III c klasės mokytoja
(nuotraukos teksto autorės- mama sutinka, kad būtų viešinama)
Atgarsiai iš vaikų ir jaunimo folkloro festivalio „Zalvynė“ Skaityti plačiau...
Kaip ir kasmet, antrąjį birželio savaitgalį Zarasuose vyko vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Zalvynė“. Žodis „zalvynė“ yra sėliškos kilmės, kuris reiškia žalias, jaunas, nesubrendęs. Šalia Antazavės dvaro tyvuliuoja ežeras pavadinimu Zalvės. Šiemet šis festivalis jau skaičiavo 15 – uosius metus. Susirinko be galo gražūs kolektyvai iš Kretingos, Biržų, Vilniaus, Utenos, Švenčionių, Antazavės, Dusetų, o taip 2 kolektyvai iš Latvijos. Džiugu, kad šiame turiningame festivalyje dalyvavo ir Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos folkloro ansamblis, kuris sujungė savo jėgas su Zarasų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansambliu „Čiūta“, vadovė Diana Skvarčinskaitė.
<...>

„Čiūtos“ vadovė Diana Skvarčinskaitė
Jaunasis dailininkas Skaityti plačiau...
Piešti žmogus išmoko dar tada, kai nemokėjo rašto. Piešiniais perduodavo žinias, informaciją. Ir dabar vaikai pirmiausia išmoksta piešti. Piešimas tai veikla, kuri lavina vaizduotę, kūrybiškumą, leidžia išreikšti jausmus, mintis. Mokykloje dailė yra viena iš mėgstamiausių mokinių veiklų, nes jos metu yra paliekama galimybė laisvai kurti. Vien pamokos laiko kūrybai neužtenka, todėl dalis moksleivių mielai renkasi neformaliojo užsiėmimo veiklas. Dailės būrelio mokiniai mokosi pažinti meno pasaulį, savo darbams panaudoja įvairias meninės raiškos priemones, susipažįsta su dailės rūšimis ir tautodaile. Esant galimybei dalyvauja konkursuose, lanko parodas.

Nijolė Ragauskienė
ROBOTAI VASAROS STOVYKLĖLĖJE Skaityti plačiau...
Vasaros stovyklėlėje „Robotų diena“. Valio!!! Susikaupę išklausėme mokytojos Alinos Guntulienės nurodymų ir pradėjome įdomų darbą. Spalvoto popieriaus lapą lenkėme pusiau, po to padalinome į keturias lygias dalis. Sulenkę per pusę kirpome nuo lenkimo vidurio vienodais tarpeliais iki sekančios lenkimo linijos ir roboto kūnelis „armonikėlė“ pavyko. Kiekvienas mokinys stengėsi savo roboto galvytę ir anteną kuo išradingiau papuošti. Buvome draugiški, padėjome vienas kitam, pasidalinome priemonėmis. Valdymo pulteliui reikėjo dviejų lazdelių. Pritvirtinę lipnia juostele lazdeles jau galėjome valdyti robotus ir duoti jiems nurodymus: „atsistok“, „atsisėsk“, „padaryk špagatą“...Buvo labai linksma ir gera. Džiaugėmės visi. Paskutinę saulėtą vasaros stovyklėlės dieną ėjome maudytis ir žaisti į Zarasų ežero paplūdimį. Labai nesinorėjo skirtis, bet stovyklėlė jau baigėsi...Mokytojos Danutė Tumalovičienė ir Alina Guntulienė