REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI
Korupcijos prevencija

1,2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

Tėvų linija

G P I S
Statistika
SUSITIKIMAS SU POETE VIOLETA PALČINSKAITE Skaityti plačiau...
Zarasų viešoji biblioteka Nacionalinės bibliotekų savaitės pradžioje pakvietė mažuosius skaitytojus susitikti su vaikų rašytoja, poete, knygos „Muzika troliui“ autore Violeta Palčinskaite ir fleitininku Sauliumi Petreikiu. Į susitikimą atvyko „Santarvės“ pradinės mokyklos mokiniai lydimi mokytojos Alicijos Dumbravienės.
Poetė V. Palčinskaitė pasakojo, kad rašyti pradėjusi dar 4 klasėje apie paukščių lesyklėles, Senį šaltį ir aplinką, supusią dar mažą mergaitę. „Dažniausiai vėliau žmonės surimtėja, išauga iš poetinių rūbų, susiranda darbus. Bet aš taip ir likau rašyti eilėraščių“, – šypsodamasi kalbėjo poetė.
V. Palčinskaitė žinoma ne tik kaip poetė, bet ir dramaturgė, scenaristė, vertėja.
V. Palčinskaitė mažiesiems skaitytojams pristatė apysaką „Muzika Troliui“, įkvėpta kelionės po trolių šalį Norvegiją. Ji kelias žiemas leido Norvegijoje, šeštokams mokykloje pasakojo apie Lietuvą, o jie rašytojai – apie Norvegiją. V. Palčinskaitė norėjo pasidalyti įspūdžiais, kuriuos patyrė viešėdama fiordų šalyje Norvegijoje ir papasakoti apie mitologines žmogaus pavidalo, dideles, bjaurias, kalnų urvuose ar miškų tankmėje gyvenančias būtybes – trolius.
„Muzika troliui“ – tai pirmoji V. Palčinskaitės prozos knyga vaikams. Knygos autorė trumpai papasakojo knygos turinį. Norėdama sudominti mažuosius knyga, kaip baigiasi apysaka – neišdavė. Beje, knygą „Muzika troliui“ galima rasti Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje. Taigi keliautoją į Norvegiją lydi nenumaldomas troškimas atrasti kadaise vaikystėje dingusią mergaitę, kurią trolis nusitempė į fortepijono dugną. Todėl vieniša keleivė turės išsiaiškinti daug dalykų ir atspėti ne vieną mįslę: kur ieškoti paslaptingosios Sorės Morės pilies, kodėl karalius Volemanas pavirto Baltuoju lokiu, kaip išnyko muzikos įrašų parduotuvė „Orfėjas“. Nelengva susigaudyti, ar padeda, ar tik klaidina valiūkiški trolio Molio patarimai.
Knygos pabaigoje – trolio Molio dovana – muzikinė kompaktinė plokštelė su užburiančiomis norvegų kompozitoriaus Edvardo Grygo pjesėmis fortepijonui, kurias įgrojo nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokiniai. Fortepijoninės miniatiūros suteikia galimybę artimiau pažinti nepaprastą šalį, kurioje žmonės myli vienas kitą, o keltas nepalieka ant kranto vėluojančio keleivio?..
Susitikimo su mažaisiais skaitytojais metu V. Palčinskaitė perskaitė ir keletą pačios rašytų bei užsienio rašytojų sukurtu eilėraščių.
V. Palčinskaitė ne tik fiordų šalyje Norvegijoje, bet ir Lietuvoje pasisekė sutikti trolį, tik šįsyk gerą ir muzikuojantį – Saulių Petreikį. Charizmatiškas muzikantas grojo įvairiais instrumentais – keletą jų pažinome (dūdelė, trimitas, fleita, sekminių ragelis), kiti atrodė nematyti ir egzotiški. Jaunojo muzikanto atliekama muzika pulsavo energija ir magija – jo troliškumas nejučia atpalaidavo ir papuošė klausytojų veidus šypsenomis. Dėka mūsų akiai neįprastų muzikos instrumentų Saulius pakvietė mus į pažintinę kelionę po svečias šalis: plieninio būgno arba, kaip svečias juokavo, keptuvės, vadinamo „stell drums“ pagalba persikėlėme į Havajus, „hulusi“ – į Kiniją, „kalimbos“ – į Afriką, „šafar“ – į Izraelį, „fujaros“ – į Slovakiją. Multiinstrumentalistas Saulius muzikinį meistriškumą demonstravo ir grodamas paprasčiausia žarna.
S. Petreikis su bendraminčiais groja grupėje „Saulės broliai“. Svečias padovanojo pirmąjį grupės albumą „Kelionė“, kuriame pasak Sauliaus, visos dainos ir muzikinės kompozicijos yra savitai skirtingos, su savo žinutėmis, užfiksuotomis akimirkomis, tarsi kelionės užrašai ar prisiminimai.
Popietei baigiantis svečiai – poetė V. Palčinskaitė ir muzikantas S. Petreikis – dalino mažiesiems skaitytojams autografus ir mielai fotografavosi. Susitikimas su svečiais buvo šiltas, nuotaikingas ir, galima sakyti, dvelkė mistika ir magija.

Inga Pužaitė,
Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Nuotraukos autorės