REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

2% parama mokyklai


Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Tarp pušynų DZŪKIJA Skaityti plačiau...
Kur mėlynės mėlynuos,
Kur pati širdis dainuos,
Kur tyloj skrajos svaja –
Tarp pušynų DZŪKIJA (J. NEKROŠIUS).

Šiuo gražiu eilėraščio posmu Vaikų literatūros skyriuje pradėta antroji, keturių edukacinių užsiėmimų ciklo programa „Mano tėviškė – mėlyno Nemuno vingis“.
Tęsiant edukacinius užsiėmimus, į antrąjį užsiėmimą, antradienio rytą atvyko Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos antros klasės mokiniai su mokytoja Alina Guntuliene. Juos pasitiko bibliotekininkės Olga ir Vita.
<...>

Olga ČERNOVA ir Vita JUŠKĖNIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkės.
Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS
Vilniaus gimimas vaikų iliustracijose Skaityti plačiau...
Vilnius – Lietuvos valstybės sostinė, kurios atsiradimo istorija apipinta gausybe pasakojimų, legendų, pasakų. Dar vieną pasaką – iliustracijų, sukūrė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokiniai, lankydamiesi Vaikų literatūros skyriuje.
Literatūros popietės „Kurkim pasaką kartu Lietuvai“, vykusios balandžio 11 dieną dalyviai susidomėję klausėsi jiems dar negirdėtos legendos „Gedimino sapnas“, skaitomos bibliotekininkės. Klausytojai kartu su didžiuoju kunigaikščiu Gediminu medžiojo Lietuvos sengirėse, nakvojo po žvaigždėtu dangaus skliautu, sapne regėjo staugiantį vilką, klausėsi senojo žynio sapno išaiškinimo ir statė pilį – kūrė Lietuvos sostinę Vilnių.
Išgirstą istoriją moksleiviai – Aurelijus, Andrius, Dovilė, Maksimas, Jokūbas, Agnė, Jelena, Aleksandras, Viktorija, Andrėja, Igoris, Aironas su mokytojomis Daina ir Rasa pavaizdavo iliustracijose. Iš įvairiaspalvių pieštukų ir kreidelių vingių, brūkšnių ir apskritimų gimė pasaka „Vilniaus gimimas vaikų iliustracijose“.
Pasaka ypatinga tuo, kad ji sukurta ritininėje knygoje. Norint pamatyti šios knygos iliustracijas arba kaip vaikai sako „žiūrėti televizorių“, reikia sukti ritinį. Tai išbandyti galės mažieji Vaikų literatūros skyriaus lankytojai.

ZINA ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos Dumbravienės
Mažame žemės lopinėlyje Skaityti plačiau...
„Pasaka – pati įdomiausia, sudėtingiausia, daugiausia galvosūkių kelianti liaudies kūrybos dalis, kur išmonė įgauna neišmatuojamą erdvę...“, – teigė tautosakos tyrinėtojas D. Sauka. Liaudies ir literatūrinės pasakos ugdo vaiko fantaziją, vaizduotę, moko siekti vertybių. Jas kuria ne tik suaugusieji.
„Santarvės“ pradinės mokyklos 4a klasės mokiniai, balandžio 13 dieną dalyvavę literatūros popietėje „Kurkim pasaką kartu Lietuvai“ pasaką kūrė ne pirmą kartą. Pernai sukūrė pasaką apie peliuko, kačiuko ir šuns draugystę. Šiemet jų laukė kitokia tema – reikėjo sukurti pasaką apie savo šalį.
Susikaupę rinko tinkamiausią pradžią, ginčijosi ir apsisprendę pasaką pradėjo žodžiais „Senų senovėje mažame žemės lopinėlyje...“. Nebuvo lengva lipdyti pasakėlę. Tačiau vieni kitų sakinius papildydami ir pratęsdami mintį tęsė darbą. Sunkiausia buvo sukurti pabaigą, bet ir tai pavyko. Sukurtą pasaką pavadino „Vilniaus atsiradimo istorija“.
Maloniau skaityti iliustruotus kūrinius, tai ketvirtokai sukurtą pasaką iliustravo. Danielius, Andrius, Eimantas, Meilė, Danatas, Elena, Elinga, Simona, Aelita, Kajus, Ieva, Aleksas ir Viktorija piešė miškus, jūrą, kunigaikščius, vilką, pilis...
Iš sukurtos pasakos ir iliustracijų gims knygelė, kurią kurs apsilankę kitą kartą.

ZINA ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Inesos Dumbravienės
Santarviečiai dar neišaugo iš teatro Skaityti plačiau...
Praėjusi tradicinė teatro savaitė miesto ir rajono žiūrovus lepino spektakliukų gausa. Mūsų mokyklos net keturi teatrų kolektyvai pristatė savo kūrybinius darbus. Tai lėlių teatras „Pasakaitė“( režisierė Dalai Kukonenko) parodė du spektakiukus: „Istorinė pjesė“ ir „Vieno batelio istorija“. 3B klasės mokiniai (režisierė Danutė Tumalovičienė) suvaidino eiliuotą pasaką „Bremeno miesto muzikantai“, 3C klasės (režisierės Laimutė Lumbienė, Diana Skvarčinskaitė) mokiniai inscenizavo lietuvių liaudies pasaką „Slūžijau tūžijau“. Meninio žodžio raiškos mylėtojai, kuriems vadovauja mokytoja Alina Guntulienė pastatė spektakliuką „Žiogas ir skruzdės“. Spektakliai išskyrė orginalumu, kūrybiniais sprendimais, spalvingumu. Nuoširdžiai džiaugiamės vaidinančių mokinių meile teatrui. Dėkojame mokytojoms už kantrybę, už kūrybinių idėjų pristatymą, dekoracijų gaminimą, už kiekvieno artisto atsiskleidimą. O visi žiūrovai sako Valio mūsų mokyklos gausiam artistų būriui. Mes visada augame su teatru.

N. Ragauskienė
KARTU SMAGIAU Skaityti plačiau...
„Šimtas zuikių susirinko, net žalia girelė linko...“ – šiais E. Mieželaičio žodžiais 2018 m. balandžio 12 d. Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos sporto salėje buvo atidaryta „Zuikių mokykla“, į kurią sugūžėjo šios mokyklos priešmokyklinių grupių mokiniai su mokytojomis bei Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos vyresniųjų grupių vaikučiai su auklėtojomis. Tai pirmoji darželinukų pažintis su mokykla, kurioje jie nuo rugsėjo 1-osios pradės mokytis priešmokyklinėse grupėse. Juk smagu dirstelėti į klases, „pasimatuoti“ mokyklinius suolus, išbandyti sporto salės dydį. Visi vaikučiai šoko, žaidė, mankštinosi, dainavo. Sporto salė prisipildė viso šimto zuikučių klegesio ir šurmulio.
Šokio žingsneliu besukant „Malūnėlius“ ir direktorės Valerijos Palivoda sveikinimų bei apdovanojimų sulaukėme. Kartu praleista valanda pralėkė akimirksniu, o visi gausiai patvirtinome auksinę taisyklę, jog KARTU YRA SMAGIAU...


Priešmokyklinio ugdymo pedagogė
Daiva Šileikienė
Nuotraukos Larijos Savičenko
Penkerių metų vaikai į priešmokyklinio ugdymo grupes eiti neprivalės Skaityti plačiau...
Nuo 2018 metų rugsėjo penkiamečiai vaikai priešmokyklinio ugdymo grupes galės lankyti, jeigu taip nuspręs jų tėvai. Priešmokyklinis ugdymas nuo ateinančių mokslo metų nėra ankstinimas, kaip kad vakar buvo skelbiama viešojoje erdvėje.

„Nuo kada bus įvestas privalomo ugdymo ankstinimas - tai yra, nuo kada 5 metų vaikams būtų privaloma lankyti priešmokyklinio ugdymo grupę, o nuo 6 metų ateiti į pirmą klasę, - apie tai dar diskutuojama. Tačiau taip tikrai nebus nuo ateinančių mokslo metų“, – patikino švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius.

Pasak viceministro, moksliniai tyrimai vis akivaizdžiau patvirtina, kokia svarbi aplinkos įtaka pirmaisiais vaiko gyvenimo metais, kai per trumpą laiką ir labai intensyviai formuojasi žmogaus „smegenų architektūra“. Moksliniai tyrimai rodo, kad kuo vaikas anksčiau pradedamas kryptingai ugdyti, tuo jo pasiekimai vyresnėse klasėse yra geresni.

Ankstinti privalomąjį ugdymą Lietuvoje rekomenduoja ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO). Praėjusį rudenį Lietuvoje viešėjęs EBPO Švietimo ir įgūdžių direktorato direktorius Andreas Schleicheris atkreipė dėmesį, kad Lietuva yra viena iš nedaugelio šalių, kur privalomas ugdymas pradedamas vėlai, nuo septynerių metų.

„Daugelis šalių į mokyklas pradeda leisti jaunesnius vaikus. Septyneri metai yra labai vėlus startas. Aukštos kokybės ankstyvasis ugdymas turi didelę reikšmę vaikų kognityviniams gebėjimams ir jų socioekonominei raidai. Nenuostabu, kad metai, kuriuos vaikas praleidžia ankstyvojo ugdymo įstaigoje, labai aiškiai atsispindi penkiolikmečių PISA rezultatuose“, - sakė A. Schleicheris.


Daugelyje ES valstybių privalomas pradinis ugdymas pradedamas teikti nuo 6 metų.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Vaikų Velykėlės maltietiškai Zarasuose Skaityti plačiau...
Kaip ir visa Lietuva, t. y. balandžio 8 d., šventėme Atvelykį, dar vadinamą vaikų Velykėlėmis. Atvelykis – tai Velykų pakartojimas, kuriuo užbaigiama Velykų savaitė. Kaip ir dera ypač daug dėmesio šią dieną skyrėme vaikams, nes tai jų šventė. Tai diena, kai vėl galima džiaugtis margučiais, Kiškio pyragais, Velykės dovanėlėmis. Anksčiau šeimininkės per Atvelykį dažydavo kiaušinius – neretai visus, kuriuos vištos per savaitę nuo Velykų sudėdavo... Tačiau per Atvelykį tik vaikai gali daužti margučius ir sulaukti Velykės su dovanomis bei Kiškio pyragu...
Zarasų skyriaus maltiečiai pasirūpino, kad ši šventė suteiktų daug džiaugsmo mažiesiems. Nuo pat ryto, meiliai šviečiant ir šildant saulutei, Zarasų Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios kiemelyje vyko margučių ridenimo, kiaušinių nešimo mediniame šaukšte, „kiškučių “lenktynės, šėliojimai ir kitokios smagios estafetės bei veikla kūrybinėse dirbtuvėlėse "VAIKŲ VELYKĖLĖS MALTIETIŠKAI", kuriose netrūko jaunųjų kūrėjų...
<...>

Laimutė Lumbienė,
Zarasų skyriaus Jaunųjų maltiečių vadovė
Nuotraukos Laimutės Lumbienės ir Nijolės Ragauskienės
Edukacinė veikla Valstybiniame pažinimo centre Skaityti plačiau...
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 3 c klasės mokiniai nuo 2017m. vasario iki 2018 m. vasario buvo aktyvūs Nacionalinio projekto „Misija 2017_Laisvės kelionė“ dalyviai: kiekvieną mėnesį atsakingai, kruopščiai bei kūrybingai atliko Valstybės pažinimo centro siunčiamas užduotis. Projektas suteikė įkvėpimo tolimesnei pilietinei ir patriotinei veiklai, be to, mokiniai visus metus garsino ne tik savo mokyklą, bet ir Zarasų kraštą. Dalyvių veiklos kiekvieną mėnesį buvo skelbiamos puslapyje www.pazinkvalstybe.lt ir facebook svetainėje #pažinkvalstybę bei Zarasų “Santarvės“ pradinė - YouTube kanale:
https://www.youtube.com/watch?v=aRcA3DyTmt8 (2017-10-25)
https://www.youtube.com/watch?v=UfwxMh7bw9c (2017-06-05)
https://www.youtube.com/watch?v=IBQJk2oYeEY ( 2018-01-30)
<...>

N. Ragauskienė
SUSIRINKIMAS Skaityti plačiau...
KURIĄ PUSĘ PASIRINKSI TU? Skaityti plačiau...
Jau devintą kartą kovo 19 – 23 dienomis „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ kvietė kiekvieną mūsų mokyklos bendruomenės narį nepritarti patyčioms ir jas stabdyti, nelikti abejingiems patyčioms ir pasirinkti tą pusę, kuri rodo nepritarimą patyčioms, palaiko ir draugiškai bendrauja.
Visą savaitę vyko veiklos, nukreiptos prieš patyčias, mokykloje. Klasių mokytojos vedė pokalbius su mokiniais apie tai, kas padeda išvengti konfliktų, padeda bendrauti. 3b klasės mokiniai su mokytoja D. Tumalovičienė kūrė auksines geros išeities taisykles, žaidė žaidimą „Linkėjimų šulinį“. Jo metu mokiniai galvojo ir užrašė vieną dalyką, kurį nori pakeisti savo klasėje, pristatė ir pakomentavo, kaip galima būtų jį įgyvendinti, kad klasė taptų dar labiau draugiškesne. 0c klasės mokytoja D. Šileikienė su vaikais surengė draugiškiausio mokinio rinkimus, kurių nugalėtoja tapo Lauryna Andrijauskaitė.
Priešmokyklinių grupių ir 1-4 klasių mokiniams buvo skirti užsiėmimai “ Kurią pusę pasirinksi tu?“ su mokyklos psichologe. Jų metu vaikai aktyviai diskutavo, analizavo pateiktas istorijas, atliko praktines užduotis, dalijosi sugalvotais sprendimais, koks elgesys padėtų stabdyti patyčias. Psichologė priminė vaikams, kokiems suaugusiems mokykloje ar namuose gali pasakyti apie patiriamas ar stebimas patyčias. Juk kartais užtenka nedidelio veiksmo, kad patyčios nebesitęstų, kuris padėtų kurti saugesnę aplinką ir sau ir šalia esantiems.Renginio organizatorė
mokyklos psichologė
Zita Aleksandravičienė
Nuotraukos autorės
Šaškių varžybos Skaityti plačiau...
Zarasų Sporto centre vyko rajono mokyklų šaškių varžybos. Mūsų mokyklos mokinius šaškėm ir šachmatais žaisti moko Sporto centro treneris Algirdas Buičenka. Mokiniai du kartus į savaitę noriai renkasi į užsiėmimus. Trenerio begalinio atsidavimo dėka vis daugiau mokinių ima domėtis šia sporto šaka. Rajoninėse varžybose mūsų mokyklą atastovavo dvi komandos. Sėkmė lydėjo komandą Nr. 1. Jos sudėtyje žaidė: 2 a kl. mokinys Nikita Snetkovas, 2b klasės mokiniai: Julija Rumbaitė, Edvinas Fiodorovas, 4d klasės mokinys Džionis Pučka. Sveikiname nugalėtojus ir džiaugiamės antros vietos nugalėtojais.Nijolė Ragauskienė
Nuotrauka Arūno Zavacko