REGISTRACIJA | PRIMINTI slaptažodi | PRISIJUNGTI
Navigacija
NAUJIENOS
STRUKTŪRA IR KONTAKTAI
BENDRUOMENĖ
DOKUMENTAI

Pamokų laikas


Pamokų tvarkaraštis


Neformaliojo ugdymo tvarkaraštis

Dalykų tvarkaraštis
Pavėžėjimas


Valgiaraštis

G P I S
Statistika
Laisvės gynėjų dienos paminėjimas visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Skaityti plačiau...
Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietė Lietuvos švietimo įstaigas, valstybės institucijas ir organizacijas bei visus geros valios žmones paminėti prieš dvidešimt septynerius metus pasiektą pilietinę pergalę prieš agresorių ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“.
Visoje Lietuvoje, 2018 metų sausio 12 d. 8.00 valandą dešimčiai minučių languose buvo uždegtos vienybės ir atminimo žvakutes. Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimename 1991 metų sausį, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.
2018 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyko jau vienuoliktą kartą. Minėjimas įgauna ypatingą prasmę ir reikšmę dabartinėje geopolitinėje situacijoje. Prieš 27 metus Lietuva nebuvo NATO ir ES nare, mūsų teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui.
Mūsų mokyklos mokiniai, artėjant Laisvės gynėjų dienos minėjimui, uždegė žvakutę ant savo klasės palangės tuo parodydami ne tik sau, bet ir visam pasauliui, kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.

Nijolė Ragauskienė

Nuotraukos Nijolės Ragauskienės
ir Laimutės Lumbienės
ĮDOMI VEIKLA ZARASŲ BIBLIOTEKOJE Skaityti plačiau...
Praeitą savaitę 3b klasės mokiniams vyko mokomoji – pažintinė veikla Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje tema: „Elektroninės paslaugos bibliotekoje. Elektroninis katalogas“. Tai mums buvo pirmoji pažintis su elektroninėmis paslaugomis bibliotekoje. Kataloge sužinojome, kaip užsisakyti ar rezervuoti leidinį? Kokioje Zarasų rajono bibliotekoje yra mums reikalinga knyga? Ar ji yra paimta? Ieškojome leidinių apie Zarasus, apie Vilnių, apie Kalėdų eglutę, apie Nemuną, apie lėktuvus, apie Darių ir Girėną, apie ežiukus ir net apie žiurkėnus. Smagu buvo dirbt prie kompiuterių su klasiokais. Pirmą kartą buvome visi susėdę vienoje auditorijoje prie 12 kompiuterių. Kadangi mūsų klasėje yra 22 mokiniai, tai teko prie vieno kompiuterio dirbt dviese ir pasistengti sutarti bei pasidalinti. Sekėsi puikiai. Sužinoję daug naujovių laimingi grįžome į mokyklą. Pakely dar kartą aplankėme Kalėdų eglutę Sėlių aikštėje. Dėkojame edukacinės veiklos organizatorei ir vykdytojai Zinai Černovienei už suteiktas vertingas žinias dirbant kompiuteriu, už geranoriškumą ir kantrybę bendraujant su mumis. Malonu buvo bendrauti su savanore Sandra, kuri mus fotografavo. Esame dėkingi mokyklos Direktorei už tai, kad davė mums autobusiuką nuvažiuoti į biblioteką, nes lauke lijo. Ačiū mokyklinio geltonojo autobusiuko vairuotojui Arūnui už saugų pavėžėjimą iki bibliotekos.

Veiklą aprašė
3b klasės mokytoja
Danutė Tumalovičienė.
Nuotraukos savanorės Sandros
Padėka už spinteles Skaityti plačiau...
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokiniai gavo įspūdingą Kalėdinę dovaną: 2018 m. sausio 8 d. atvežtos rakinamos spintelės kiekvienam ugdytiniui.
Ačiū Mokyklos tarybos tėvų atstovams už iniciatyvą gerinant mokinių aplinką: V. Abramavičienei, T. Malinauskienei, V. Biveinienei, A. Dumbravienei, E. Kondratavičiūtei.
Ačiū Zarasų rajono savivaldybės Tarybai, kuri skyrė lėšų rakinamų spintelių įsigijimui.
Ačiū mokinių tėveliams, kurie padėjo operatyviai iškrauti spinteles ir sunešti į mokyklos patalpas:
0 A – Andrej Gelūnas, Nikolajus Šerstobojevas, Mindaugas Zelenkevičius.
0 C – Vitalijus Leonovas, Jevgenijus Burunovas, Rimas Čiblys (senelis).
1 B – Gintas Paprockas, Andrius Juškėnas.
1 D – Sigitas, Sigutis Černiauskai, Ruslanas Boriakas, Sergej Rubizov.
2 A – Vaidas Šipelis, Evaldas Šileikis.
2 B – Vytautas Rumba, Valdas Stunžėnas, Egidijus Aleksandravičius, Algimantas Chmeliauskas, Vladas Tvardauskas.
2 C – Aleksandras Zelenkov, Aleksandras Savičenko.
2 D – Rolandas Grigaliūnas.
3 B – Darius Kulys, Alvydas Gaigalas.
3 C – Arkadijus Semionovas, Vitalijus Kudrešovas (su pusbroliu Nikita Burovu), Audrius Samanis.
4 C – Mindaugas Kairys, Markas Novatorovas.

Mokyklos bendruomenės
vardu direktorė
Valerija Palivoda
Mažųjų angelų pasaka Skaityti plačiau...
Teatras „Pasakaitė“, kuriam vadovauja mokytoja Dalia Kukonenko, mokyklos bendruomenę pradžiugino jaukia adventine kompozicija „Mažųjų angelų pasaka“. Susirinkusius šilta linkėjimų pasaka pasveikino Zarasų bažnyčios klebonas Vydas Juškėnas ir diakonas Dainius Kaunietis. Visoms klasių vadovėms mažuosius angelus dovanojo tikybos mokytoja Aurelija Jakutienė. Dėkodama už ramybę skleidžiantį ir pamokantį renginį mokyklos direktorė Valerija Palivoda visiems palinkėjo susikaupimo, atidumo ir paslaugumo vieni kitiems.
Mažieji artistai „Mažųjų angelų pasaką“ dovanojo kaimynams – mokyklos „Lakštingala“ auklėtiniams.
Prieš kalėdines atostogas „Pasakaitė“ aplankė ir Zarasų socialinės globos namus. Pasibaigus programėlei mažieji artistai kartu su samariečiais ir maltiečiais padovanojo mokyklos mokinių gamintus suvenyrus, atvirukus ir saldžias dovanėles.
Gerumu pasidalintas bendravimas kiekvienam atnešė džiaugsmingą šv. Kalėdų laukimo nuotaiką.Nijolė Ragauskienė
Tarptautinė nerūkymo diena Skaityti plačiau...
Kiekvienais metais lapkričio trečia savaitės diena yra minima Tarptautinė nerūkymo diena. Šią dieną visuomenė yra skatinama susimąstyti apie rūkymo daromą žalą bei atsisakyti šio žalingo įpročio.
Gruodžio mėnesį ketvertų klasių mokiniai paminėjo Tarptautinę nerūkymo dieną. Mūsų mokyklos sveikatos specialistė Regina Antipova kalbėjo su vaikais apie rūkymo daroma žala, apie sveika gyvenseną . Apie tai, kaip nesveika kvėpuoti cigarečių dūmais, kaip svarbu vengti patalpų kuriose yra rūkoma. Pateikė mokomąją medžiagą apie rūkymą, kad priminti kokios žalingos gali būti pasekmės sveikatai. Taip pat parodė eksperimentinį vaizdo įrašą, kuriame rodoma kas lieka organizme po surūkytos cigaretės, buvo organizuojami žaidimai. Šiuo renginiu norėjome paminėti, kad priklausomybė nikotinui taip pat yra liga. Rūkyti nėra nei madinga, nei sveika. Kiekviena klase gavo po sveikatos stiprinimo receptą.
Dėkojame sveikatos specialistei Reginai

Parengė soc. pedagogė
Viktorija Novodvorskienė
Zuikio Puikio Kalėdos Skaityti plačiau...
Sutikti Kalėdas ir palydėti senus metus pakvietė trečių klasių mokiniai. Visiems mokyklos pradinukams jie padovanojo muzikinį spektaklį pagal E. Mieželaičio pasaką „Zuikis Puikis“, kurį režisavo mokytoja Danutė Tumalovičienė. Režisierei talkino kolegės Alicija Dumbravienė, Laimutė Lumbienė, Sigita Paradnikienė. Muzikinę dalį apipavidalino mokytoja Diana Skvarčinskaitė. Kiekvienos klasės kūrybingai paruoštos muzikines mizanscenos žavėjo žiūrovus įvairove ir linksma nuotaika. Kartu su mokiniais vaidino ir mokytojos. Pasibaigus programai, Kalėdų Senelis visiems vaikučiams atnešė dosnių dovanų, nes jam į pagalbą atskubėjo Zarasų savivaldybės administracija, kuri pasirūpino, kad mažieji mokinukai švenčių proga būtų ypatingai pagerbti ir maloniai nustebinti.
Mokyklos direktorė Valerija Palivoda linkėdama jaukių švenčių pasidžiaugė, kad ši Kalėdų šventė buvo pilna malonių netikėtumų. Šventinę eglę padovanojo mokinės Elenos močiutė Liudmila Gubanova, kurią saugiai atgabeno mokinės Kamilės tėvelis E. Novodvorskas.
Už kalėdinę nuotaiką, kurią dovanojo trečių klasių artistai, už kvapnią ir elegantišką eglutę ir jos atgabenimą, už turtingas dovanes sugriaudėjo ugningos vaikučių katutės. Mokiniai neskubėjo keliauti į klases, nes Kalėdų seneliui norėjosi padainuoti, padeklamuoti ir ,žinoma, su juo pašokti.

Nijolė Ragauskienė
PIEŠINIŲ KONKURSAS „MES UŽAUGOME LAISVI” Skaityti plačiau...
Sveikiname Lianą Angeliną Morozovą, 3b klasės mokinę, patekusią į Nacionalinio mokinių piešinių konkurso “Mes užaugome laisvi” parodos dalyvių sąrašo 60- tuką. Viso konkursui piešinių buvo atsiųsta apie 700. Didžiuojamės Liana, kad būtent mūsų klasiokės darbas taip puikiai įvertintas. Jos piešinio pavadinimas yra „Mano klasiokai“. Konkursas yra meninio ir kultūrinio ugdymo projekto “Mus moko praeitis ir patirtis” dalis. Klasės draugai ir mokytoja buvo apdovanoti padėkos raštais už aktyvų dalyvavimą. Šis konkursas padėjo ugdyti mokinių vertybines nuostatas. Leido mums jautriai derinti meninės raiškos ir istorijos suvokimo kriterijus bei atsiskleisti mokinių kūrybinei individualybei. Įsitikinome, kad apie laisvę svajoti niekada nevėlu.
3b klasės mokytoja
Danutė Tumalovičienė
Respublikinė paroda – konkursas „Augink atsakingai ir smagiai“ Skaityti plačiau...
Džiugu, kad Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos, IIIc klasės mokinių darbai buvo įvertinti Padėkomis (Evelina Keleberda, Jokūbas Meškas, Ignas Urbonavičius, Konstantin Čižikas), o Goda Borodulina pelnė laureatės Diplomą.
Respublikinės parodos konkurso tikslas - skatinti mokinius atsakingai elgtis ir kūrybiškai pažvelgti bei užfiksuoti smagiausias akimirkas praleistas su augintiniais. Uždaviniai: skatinti mokinius rūpintis savo augintiniais; skatinti atkreipti dėmesį į gyvūnų gyvenimo būdą ir elgseną; ugdyti kūrybinius, meninius ir IKT gebėjimus fotografuojant telefonu arba fotoaparatu; puoselėti vertybines nuostatas.
Didžiuojamės, kad tarp daugelio Lietuvos vaikų darbų, parodoje „Augink atsakingai ir smagiai“, kuri vyko Vilniaus Antakalnio progimnazijoje (2017 m. lapkričio 13 – 30 dienomis) puikavosi ir mūsų mokyklos mokinių darbai. Manome, kad tai puiki dovana Lietuvai artėjančio šimtmečio proga.

Laimutė Lumbienė,
3 c klasės mokytoja
Prabyla Kalėdų naktį Skaityti plačiau...
Pasišokinėdamos lekia gruodžio dienos. Metai baigiasi visų laukiamomis šventėmis – Kalėdomis, atnešančiomis mažiesiems laukiamų dovanėlių, suaugusiesiems –– suteikdamos naujų vilčių.
O iki Kalėdų reikia nuveikti begalę įvairiausių darbų. Labai svarbus darbas – eglutės puošimas. Visada maloniau puošti pačių sukurtais žaisliukais. Taip nusprendę Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos moksleiviai atvyko į Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių. Priešmokyklinės 0c grupės ir IVa klasės moksleiviai su mokytojomis Daiva Šileikiene ir Dalia Kukonenko dalyvavo popietėje „Žaisliukas eglutei“.

Zina Černovienė,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės ir Daivos Šileikienės
Kurmiukas Aldas ir Kalėdos Skaityti plačiau...
Apšarmojusį gruodžio rytą į biblioteką atskubėjo I a klasės moksleiviai iš Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos. Jie apsilankė pirmą kartą, tai jiems viskas buvo įdomu. Susipažino su žuvytėmis, žirafa Veronika Zarasaite, apžiūrėjo Muzikos medį. Išgirdo ką galima veikti bibliotekoje neturint skaitytojo bilieto, kokiomis paslaugomis galima naudotis įsigijus jį.Zina Černovienė,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos autorės ir Ninos Aleknavičienės
„Oho-ho-ho, velnio tuzinas ir lobis, oho-ho-ho!“ Skaityti plačiau...
Piratai ir lobis – magiški žodžiai, verčiantys suklusti vaiką ir suaugusįjį. 2017 metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitė „Šiaurės salos“ pakvietė mažiausius literatūros kūrinių klausytojus apsilankyti Kaulų saloje. Apie šią salą rašoma knygoje „Lobių sala“, kurios autorius suomių rašytojas Mauri Kunnas, Astridos Lindgren premijos nominantas. Šiemet Suomija mini 100-ąsias nepriklausomybės metines, todėl šia proga Šiaurės šalių bibliotekų savaitės organizatoriai suomių literatūrai skyrė išskirtinį dėmesį.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS